Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Pichanie fraxiparinu počas nosenia ortezy

    Dotaz z 2. 8. 2020 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý deň. Chcem sa spýtať, som po operácii 3jitej zlomeniny členka. Mám titanovu dlahu a 8 šrobov z toho 1 pôjde už čoskoro von. Sadru mi dali po 6 týždňoch dolu pred 5 timi dňami. Teraz mi lekár predpísal ortezu a chcela by som vedie či si musíš ešte pichať fraxiparin. Lekár mi ho ešte predpísal už mám tak dopichane brucho že už by som si ho najradšej nepichlala. Ďakujem
    PharmDr. Lukáš Dobrovolný
    Na dotaz odpovídá
    PharmDr. Lukáš Dobrovolný

    Dobrý den, s ohledem na riziko vzniku zánětu žil či trombózy má být nadroparin (Fraxiparine) aplikován po celou dobu zhoršené hybnosti (imobilizace) pacienta (dlaha, ortéza, sádra..). Alternativně je možné podat injekci do stehna. Zdraví Lukáš Dobrovolný

    Nejnovější otázky v poradně