Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Pobolívání vaječníků

    Dotaz z 27. 2. 2021 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, před 2 roky mi odebrali dělohu (je mi 48let).Při kontrole mi zjistila paní doktorka, že se mi tvoří na obou vaječníkách cysty, které ale zatím nejsou na odstranění. Přesto mě už delší dobu 5 měsíců vaječníky pobolívají. Doporučili by jste mi nějaký přírodní přípravek? Děkuji za odpověď.
    Mgr. Barbora Jedličková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Barbora Jedličková

    Dobrý den, 

    je možné vyzkoušet přípravek indol-3-karbinol (výtažek z brukvovitých rostlin), například Indonal nebo GynMax. Nepotvrzeně (není podloženo vědeckými studiemi) se mluví též o efektu výtažku z pupenů (gemmoterapie) černého rybízu a maliníku (Naděje) či antioxidantu resveratrolu (Evelor). Cysty na vaječnících mají redukovat preparáty tlumicí ovulaci (hormonální kontracepce). Doporučuji se však o vhodnosti poradit s ošetřujícím lékařem.

    S pozdravem 

    Barbora Jedličková

    Podobné dotazy

    • HA a čaj kontryhel

      Dobrý den, je možná kombinace HA a čaje z kontryhele? Případně jsou lepší kapky gynex? Měla jsem zánět vaječníků a 3 antibiotika, ale zatím to stále není ono a pravý vaječník pobolívá, plus mám špinění...

    • Počáteční užívání HA

      Zdravím, přes měsíc používám svou první antikoncepci (Lusienne). Dostavilo se mírné špinění mezi periodami a poslední dobou mě pobolívají vaječníky, podbřišek. Zároveň jsem nedávno začala být sexuálně...

    Nejnovější otázky v poradně