Postup při změně medikace: Přechod z Neurolu na Rivotril ve spojení s Tritticem
Dobrý den,
pokud lékařka nespecifikovala přechod z Neurolu (alprazolam) na Rivotril (klonazepam), velmi pravděpodobně se jedná o přechod ze dne na den, kdy se v jeden den vezme ještě Neurol a v další se začíná Rivotril. Druhou možností je postupné vysazení Neurolu s překryvem začátku užívání Rivotrilu, tento postup však vyžaduje lékařem přesně určené schéma. Pravděpodobně pocítíte změnu v den přechodu (mírně odlišný typ útlumu, ospalost nebo naopak přechodný neklid) než si mozek zvykne na novou účinnou látku.
I když obě účinné látky patří mezi benzodiazepiny (BZD), mají odlišnou dobu působení a nástup účinku, čímž se využívají u různých stavů. Alprazolam má krátkodobý až středně dlouhý účinek při rychlém nástupu účinku, užívá se spíše jako SOS/krátkodobá medikace, časem se zvyšuje tolerance dávky, rychle se z těla eliminuje. Klonazepam je dlouhodobě působící BZD s dlouhým poločasem rozpadu v těle, hladina léku tak nastupuje pomalu, ale stabilně se udrží v těle dlouhý čas, nedochází k výkyvům nálady a potřebě užít další dávku léku. Díky dlouhému účinku klonazepamu se v budoucnu také mnohem snáze a bezpečněji provádí případné postupné vysazování benzodiazepinů obecně.
S pozdravem a přáním hezkého dne
Sabina Lazorová
Nejnovější otázky v poradně
Psychické problémy při vysazování Medrolu
Dobrý den,kdy vymizí psychické problémy způsobené postupným vysazováním Medrolu ,užívaném asi dva mesice
Výběr vhodných probiotik
Dobrý den, po vaginální mykóze bych chtěla pomocí polykacích probiotik těmto potížím aspoň trochu pro příště předcházet. Je možné užívat např. jen Laktobacily 10 premium, či spíš něco konkrétnějšího?...
Biseptol a dieta
Dobrý den, dostala jsem Biseptol na zánět močových cest. Domnívám se, že se při něm nesmí jíst kyselé a mléčné potraviny. Nepletu se? Děkuji
Dlouhodobé trávicí obtíže
Dobrý den, už 3 měsíce mám takové střídání tlaku v podbřišku uprostřed, k tomu nadýmání, pocit plnosti, špatný odchod plynů a i stolice, neni to pořád 24/7, ale mám to takhle často, do toho mám stolici...
