Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Problém s vysokým tlakem

    Dotaz z 17. 7. 2023 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrýden,léčím se na hypertenzi, ráno užívám Betaloc zok 50 mg a večer Twynsta 80/5 mg. Momentálně mám asi poslední 3 dny tlak vysoký i přes den,tak kolem 140/90 i po lécích. Mám předepsaný i tensiomin (pouze nárazově) Ale v sobotu ani po užití tensiominu tlak neklesl. Poradíte?
    Mgr. Sabina Lazorová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Sabina Lazorová

    Dobrý deň, je vhodné si hodnoty naďalej zapisovať, meranie tlaku vykonávať vždy v rovnakom čase v počte tri merania, pričom posledné dve merania sa spriemerujú. Pokiaľ sú hodnoty vysoké, je vhodné neodkladne to oznámiť ošetrujúcemu lekárovi, aby mohol nasadiť prípadnú kompenzačnú liečbu, či vykonať nové vyšetrenie. S pozdravom Sabina Lazorová

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně