Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Rizika léků

    Dotaz z 16. 3. 2023 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, psychiatr mi předepsal lék olwexya 75mg 1 tabletu ráno a triticco ac 75 mg 1 tabletu večer. Mám strach ze serotoninového syndromu. Je tam nějaké riziko? Nebo se vůbec nemusím bát. Děkuji za odpověď
    Mgr. Silvie Doležalová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Silvie Doležalová

    Pěkný den,

    při souběžném užívání uvedených léků je určité riziko vzniku serotoninového syndromu a z tohoto důvodu je třeba pravidelná kontrola zdravotního stavu lékařem. Pokud se u Vás vyskytnou nějaké příznaky serotoninového syndromu (zmatenost, halucinace, nadměrné pocení, pocity nevolnosti, zvracení, neklid), kontaktujte ihned ošetřujícího lékaře.

    S pozdravem

    Silvie Doležalová

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně