Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Rozdíl mezi fenofibrátem a ezetimibem

    Dotaz z 1. 11. 2025 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat jaký je rozdíl mezi fenofixem a ezetimibem. Brala jsem dříve fenofix a neměla jsem žádné problémy. Teď mi napsali ezetimib mám bolesti svalů, kloubů je to možné? Nesnáším statiny
    Mgr. Silvie Doležalová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Silvie Doležalová

    Pěkný den,

    Fenofix (fenofibrát) a Ezetimib jsou dva zcela odlišné léky na snížení cholesterolu. Fenofix působí na tuky v krvi, zatímco ezetimib blokuje vstřebávání cholesterolu ze střeva. Fenofix je používán na vysoké triglyceridy a smíšenou dyslipidemii. Ezetimib na vysoký LDL cholesterolu. Bolesti svalů a kloubů u ezetimibu jsou vzácné, ale možné. Častěji se setkáváme s bolestí hlavy, únavou a zažívacími potížemi.

     S pozdravem

    Silvie Doležalová

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně