Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • sklerotizace

    Dotaz z 22. 3. 2022 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, po sklerotizaci se původně modré žíly zbarvily do zelena a jakoby se rozpyly. Nevím, jestli to je přechodný stav, můžete mi poradit něco na vstřebávání? Děkuji
    Mgr. Sabina Lazorová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Sabina Lazorová

     Dobrý deň, obecne sa po sklerotizácii doporučuje nosiť kompresné punčochy II. triedy, čím dlhšie a doslednejšie je nosenie, tým je výsledok zákroku lepší. 48 hodín po zákroku by mala byť kompresná punčocha nasadená 24 hodín denne. Po vpichu možu ostať zatvrdlinky a drobné modrinky, ktoré je vhodné ošetriť gélom s obsahom heparinu (Heparoid). Po zákroku nie je po dobu 2 týždňov vhodné dlhé státie, či sedenie bez nasadenej punčochy. Pokiaľ máte podozrenie na zápal varixu- flebitídu, kontaktujte ošetrujúceho lekára- flebitída sa lieči elastickou bandážou, gelmi s obsahom heparinu, venotonikami, v niektorých prípadoch až antibiotikami. Može však ísť aj o miestnu hyperpigmentáciu žily, ktorá sa dalej rieši bieliacimi krémami. Obvykle by mali modriny zmiznúť samé do 2 týždňov od prevedenia zákroku. S pozdravom Sabina Lazorová

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně