Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Sladidla při těhotenské cukrovce

    Dotaz z 16. 9. 2024 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, jsem v 30 týdnu těhotenství a mám těhotenskou cukrovku. Z Vaší poradny chápu, že umělá sladidla typu aspartam apod. nejsou v těhotenství vhodná. Ale je možné užívat přírodnější sladidla - maltitol? stévii? čekankový sirup? Případně v jakém množství? Moc děkuji, Jana Šafrová
    Mgr. Tereza Juhasz
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Tereza Juhasz

    Dobrý den,

    umělá sladidla zcela vynechejte. Je možné použít např. stévii či čekankový sirup, i tyto varianty je ale vhodné zařadit pouze ve velmi malém množství a v ideálním případě je vhodné se jejich užití vyhnout.

    S přáním hezkého dne Tereza Juhász 

    Podobné dotazy

    • Maltofer a Zexitor

      Dobrý den, mohu užívat železo Maltofer (žvýkcí tablety 100mg) při těhotenské cukrovce? Na cukrovku užívám zároveň Zexitor. Moc děkuji.

    • Sedatif PC

      Dobrý den, chtěla jsem se zeptat,zda lze při tehotenske cukrovce užívat SedatifPc? Děkuji

    • Forlax v těhotenství při zácpě

      Dobrý den, mam v tehotenstvi problémy se zácpou,úprava jídelníčku,běžne veci moc nepomáhají.Jsem aktuálně 35.tyden. V lékárně poradili forlax,ten se zdá,ze zabírá,ale zase se v letáku píše,ze se nemá...

    • Zácpa v těhotenství

      Dobrý den. Poradíte mi prosím zda mohu nějaká laxativa při těhotenské cukrovce? Inzulín neberu, jen dieta. Děkuji

    • Užívání ostropeřce v těhotenství

      Dobrý den, bylo mi doporučeno užívat na těhotenskou cukrovku ostrpestřec. Je možné jej užívat i během těhotenství? Popřípadě jiná bylinka? Děkuji za odpověď.

    • Leros Borůvka 20x1,5 g v těhotenství

      Dobrý den, lze užívat Leros Borůvka 20x1,5 g v těhotenství při těhotenské cukrovce? Děkuji

    • Hořčík v těhotenství

      Dobrý den,chci se zeptat,jaký hořčík je vhodné užívat v těhotenství,při těhotenské cukrovce? Děkuji

    • Interakce Anopyrinu a inzulinu Lantus Solostar při těhotenské cukrovce a preeklampsii

      Dobry den,chtela bych se zeptat uzivam anopyrin 150mg(vecer) kvuli zvysenemu riziku preeklampsie a nasledne my byla zjistena tehotenska cukrovka na kterou uzivam inzulin Lantus Solostar(vecer).Nemohou...

    Nejnovější otázky v poradně