Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • Rychlý košík zavřen
  • Snížení objemu ejakulátu při užívání léků na vysoký tlak a Milurit 100 mg

    Dotaz z 21. 12. 20251 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, je mi 43 let a nyní beru léky na vysoký tlak Prestarium Neo 5 mg - 0,5 prášku denně a Bisoprolol Medreg 5 mg - 1 prášek denně. Nyní ještě i chvíli Milurit 100 mg. Před rokem a půl jsem byl na urologii, prostatu mám v pořádku nezvětšenou. Poslední týdny mám velmi málo ejakuátu (dá se říct
    Mgr. Barbora Jedličková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Barbora Jedličková

    Dobrý den,

    snížení objemu ejakulátu může mít více příčin a nelze jí jednoznačně připsat konkrétnímu léku. Z Vami užívaných přípravků může mít vliv především bisoprolol, u kterého se u části mužů mohou objevit změny sexuálních funkcí. Nejedná se však o typický ani častý nežádoucí účinek. Léčivý přípravek Prestarium Neo ani Milurit nejsou běžně spojovány s výrazným snížením objemu ejakulátu. Roli může sehrát takové samotné onemocnění (vysoký krvní tlak), věk, hydratace, četnost ejakulace nebo stav prostaty. Pokud by změna objemu ejakulátu přetrvávala, zhoršovala se nebe byla spojena s dalšími obtížemi (bolest, poruchy erekce, změny močení), je vhodné situaci probrat s ošetřujícím lékařem nebo urologem, který může posoudit další možné příčiny a případně upravit léčbu.

    S pozdravem a přáním hezkého dne

    Barbora Jedličková

    Nejnovější otázky v poradně