Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Sumamed

    Dotaz z 23. 4. 2020 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, mám angínu (streptokok). Brala jsem penicilin PENBENE, ale nevyhovoval mi (měla jsem hrozne krece do bricha uz pri druhem leku a udelala se mi vyrazka). Predelsa mi tedy Semamed. Chci se zeptat, jestli lek vyhovuje vice co se tyce traveni nebo alergiich. Samozrejme do toho beru probiotika, ale jsem na tohle citlivejsi. Děkuji.
    Mgr. Silvie Doležalová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Silvie Doležalová

    Dobrý den, 

    u řady pacientů se může vyskytnout alergie na penicilín, která se projevuje právě vyrážkou, případně zažívacími potížemi. Lék Sumamed spadá mezi azitromyciny, což je novější generace antibiotik, která je velmi dobře snášena.  

    S pozdravem 

    Mgr. Silvie Doležalová 

    Podobné dotazy

    • Sumamed

      Dobrý den.Dětská lékařka napsala synovi na virózu Sumamed. Z alergologie bere Broncho waxin. Jde to kombinovat? Děkuji

    • Sumamed

      Dobry den, dostala jsem sumamed 500mg hned jak doberu tablety mam letet na dovolenou. Mohu na slunce?

    • Sumamed

      Dobrý večer, může se při Sumamedu konzumovat mléčné výrobky? Děkuju

    • sumamed

      Je súčasné uzívanie sumamedu a sertralinu bezpecne?mam sumamed na3dni Dakujem

    • Sumamed

      Dobry den bratrovi byl potvrzeny černý Kašel dostal sumamed 500mg Dávkování 500mg první den a zbylé dva rozpulit a pak jen půlku denně je toto dávkování V poradku? Celková lecba 5 dni/3 Tablety?

    • Sumamed

      Dobrý den, zabírá antibiotikum Sumamed (na 3 dny) také na zánět močového měchýře (moč.cest)? Děkuji za odpověď.

    • sumamed

      Dobrý den. dcerce byl předepsán sirup sumamed forte, 4ml tři dny. Lékařka zmiňovala užívat ob den. Na receptu to však nebylo rozepsáno, v příbalovém letáku taková možnost není zmíněna. Lékařka je nyní...

    • Sumamed + expektorans

      Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možné spolu s atb Sumamed užívat i léky na odkašlávání, např. Erdomed? Při léčbě dospělého se zahleněním horních i dolních cest dýchacích a kašlem. Děkuji.

    • Sumamed dobrán

      Dobrý den, před 4 dny jsem dobrala Sumamed a od vcerejska mi neni dobre. Myslim ti ze opet pocituji priznaky anginy. Pusobi jeste lek a vyleci me? Nebo je to znamka toho, ze nezabral. Díky za odpověd.

    • Sumamed

      Dobry den. Chtela jsem se zeptat, dostala jsem tyto antibiotika na zuby, problem v okostnice a pod zubem, do toho špatné dásně. Jenze v pribalovem letáku se nepise ze by to bylo na zuby, je tam pouze na...

    Nejnovější otázky v poradně

    • Psychické problémy při vysazování Medrolu

      Dobrý den,kdy vymizí psychické problémy způsobené postupným vysazováním Medrolu ,užívaném asi dva mesice

    • Výběr vhodných probiotik

      Dobrý den, po vaginální mykóze bych chtěla pomocí polykacích probiotik těmto potížím aspoň trochu pro příště předcházet. Je možné užívat např. jen Laktobacily 10 premium, či spíš něco konkrétnějšího?...

    • Biseptol a dieta

      Dobrý den, dostala jsem Biseptol na zánět močových cest. Domnívám se, že se při něm nesmí jíst kyselé a mléčné potraviny. Nepletu se? Děkuji

    • Dlouhodobé trávicí obtíže

      Dobrý den, už 3 měsíce mám takové střídání tlaku v podbřišku uprostřed, k tomu nadýmání, pocit plnosti, špatný odchod plynů a i stolice, neni to pořád 24/7, ale mám to takhle často, do toho mám stolici...