Svědění pooperační rány

Dotaz z 30. 5. 2021:

Dobry den, mám za sebou laparoskopickou operaci a chtěla bych se zeptat, co by jste mi poradili na zmírnění svědění. Zkoušela jsem bepanthen ale ten mi nezabira. Děkuji za odpověď.

Markéta Kejdušová, Dis.
Na dotaz odpovídá Markéta Kejdušová, Dis.

 

Dobrý den,

 

záleží o jaké svědění se jedná. Pokud se bavíme o svědění v místě, kde Vám prováděli laparoskopii – tzn.v místě narušení kůže, dochází zřejmě ke svědění pokožky důsledkem hojení.

 

V takovém případě doporučuji péči o pokožku již ve sprše, aby se zbavila nečistot a nežádoucích bakterií. Pokožku nedráždí, zklidní a podpoří hojení URIAGE Bariederm Cica gel. Jedná se o šetrný mycí gel, který neštípe a podpoří regeneraci kůže.

 

Na masáž jizviček 3-4krát denně Uriage Bariéderm Regenerační krém s obsahem mědi a zinku 40 ml. V místech provádět tlakovou masáž - Prstem tlačíte na jednotlivá místa jizvy po dobu až 30 sekund (tlak by měl být tak velký, že nehtové lůžko na prstu zbledne). Počkejte několik sekund a pokračujte o kousíček dál. Při masáži použijte uvedený hojivý a regenerační krém.

 

Pokud pociťujete svědění celého těla, může se jednat o dočasný nežádoucí účinek prodělané anestezie. V takovém případě se obraťte na svého lékaře a informujte jej o Vašich potížích.

 

Všechny zmiňované přípravky zakoupíte v lékárnách Dr. Max nebo na www.drmax.cz

 

Přeji hezký den,  

Nejnovější otázky v poradně

 • Dobrý den, už mám cca druhým rokem problém ze mi předkožka nelze pretahnout přes zalud asi je moc úzká vytvořil se na ni opar asi, a nevím co s tím

 • Mgr. Silvie Doležalová
  icons/question

  Unišek+ FKSP

  Dobrý den, je možné poukazy Unišek+ FKSP platit za zboží objednané na eshopu? (Samozřejmě při doručení do lékárny Dr. Max) Děkuji za odpověď.

 • Mgr. Silvie Doležalová
  icons/question

  Dobrý den, v letáčku u Aidee jsem se nedočetla, kdy tato antikoncepce působí. Vzala jsem si ji hned první den krvácení. Jsem chráněna už teď, nebo je třeba dát si pozor týden?

 • PharmDr. Radka Procházková
  icons/question

  Na kašel mám augmentin ale mám bolest kotníku a mám brát od bolesti Aulin

 • PharmDr. Radka Procházková
  icons/question

  Dobrý den mohu brat 2x denně magne b6 forte a 1 tabletu milgamma n , mám problémy s krční páteří a s nervovou soustavou celkově ?dekuji

 • Mgr. Silvie Doležalová
  icons/question

  Dobrý den, Již tři měsíce jsem užívala správně antikoncepci mistra, ale dnes jsem zjistila že jsem si zapoměla vzít první tabletku z nového balení nového blistru 8. den po sedmidenní pauze, tak jsem...

 • v nějakých lékárnách je psáno,že mi ji prodají pokud mi je více než 16 let. Co u vás?

 • PharmDr. Radka Procházková
  icons/question

  Mravenčení v ramenou a rukou.

 • PharmDr. Radka Procházková
  icons/question

  Dobrý den, jsou léky na zvýšení krevního tlaku Bez receptu? Tk 80/60 Pulz 102 Děkuji

 • Mgr. Silvie Doležalová
  icons/question

  Dobrý den dnes jsme udělali těhotenský test a vyšla jedna čárka a i přesto MS nebyla, pouze ze slabým špiněním. Co může být za příčinu toho že nebyla MS a test negativní ? Děkuji