Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Tezeo 40mg a Kalnormin

    Dotaz z 9. 8. 2023 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, užívala jsem roky lék Bigital(srdce,tlak), začal se mi dělat otok lýtek, od kolen po kotníky. Na kardio mi lékař zrušil Bigital(který by to mohl dělat) a nasazil Tezeo 40mg a Bisoprolol 10 mg. Chtěla jsem se zeptat užívám Kalnormin, mohu ho dál užívat když mi nasadili Tezeo?Mám brát hned!
    PharmDr. Radka Procházková
    Na dotaz odpovídá
    PharmDr. Radka Procházková

    Dobrý den,

    telmisartan užívaný současně s kalium šetřící diuretiky, doplňky draslíku, náhrad soli obsahujících draslík nebo jiná léčiva, která mohou zvyšovat hladinu draslíku v séru (např. heparin), se nedoporučuje pro riziko hyperkalemie.

    S přáním hezkého dne.

    Procházková Radka

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně