Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Užívání Doxybene

    Dotaz z 9. 2. 2026 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, dnes jsem dostala Doxybene na zánět průdušek, teplotu nemám. Musím vybrat celé balení? Nebo stačí pět dní? Děkuji
    PharmDr. Radka Procházková
    Na dotaz odpovídá
    PharmDr. Radka Procházková

    Dobrý den, 

    běžně se antibiotická léčba dobírá celá, pokud lékař neurčí jinak. Pokud je antibiotická terapie ukončena předčasně, projevy onemocnění se mohou znovu vrátit. U bakteriálních infekcí neplatí, že když se člověku uleví (zmizí bolest, teplota...), že se bakterie již v organismu nenacházejí. Právě naopak, stále jsou přítomny a pokud neudržujeme dostatečnou hladinu antibiotik v krvi, může vzniknout rezistence, čímž se pro bakterie dané antibiotikum stává v další terapii neúčinné. Léčba dalších onemocnění může být poté zbytečně komplikovaná a náročná.

    S přáním hezkého dne.

    Procházková Radka

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně