Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Užívání Ibalginu při léčbě oční hypertenze a Prednisonu

    Dotaz z 29. 9. 2025 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, lecim se ocni hypertenzi kapu combigan 2 denne. K tomu beru prednison 20mg .Zanet stitne zlazy. Je mozne 1 denně uzit ibalgin . Samozřejmě krátkodobé podání. Děkuji za radu
    Mgr. Sabina Lazorová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Sabina Lazorová

    Dobrý deň, 

    Combigan nemá známe liekové interakcie s uvedeným liekom (interakčné štúdie neboli vykonané). Preventívne sa volí opatrnosť, nakoľko sa predpokladá zvýšené riziko zosilnenia účinku látok ako alkohol, barbituráty, opiáty, sedativa a anestetika. Timolol (jedna zo zložiek Combiganu) je betablokátor a jeho účinok môže byť znížený podávaním nesteroidného antiflogistika- NSAID-(ibuprofen- Ibalgin, nimesulid- Nimesil) a je odporúčaná konzultácia s lekárom. Aj keď kvapky sú podávané lokálne, minimálny systémový účinok sa nedá vylúčiť a preto sa ku interakciám pristupuje ako pri perorálnom podávaní. Paracetamol (Paralen, Panadol, Ataralgin), metamizol (Algifen) nepatria medzi NSAID, ich užívanie nie je obmedzené v tomto prípade. 

    Ibalgin (ibuprofen) sa neodporúča užívať bez konzultácie s lekárom pri užívaní Prednisonu- je zvýšené riziko krvácania do gastrointestinálneho traktu, vzniku vredov a perforácií. 

    S pozdravom Sabina Lazorová

    Nejnovější otázky v poradně