Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Užívání Marťánků s Echinaceou po vystavení mrazu

    Dotaz z 28. 11. 2025 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, zapomněla jsem přes noc v autě nové Marťánky s Echinaceou a bylo minus 6 stupnu. Mohu je používat? Děkuji
    Mgr. Silvie Doležalová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Silvie Doležalová

    Pěkný den, 

    u doplňků stravy, jako jsou Marťánci s echinaceou, krátkodobé vystavení mrazu obvykle nepředstavuje zdravotní riziko. Tablety nebo cucavé pastilky mohou změnit strukturu (např. se mohou stát křehčí nebo lehce popraskané). Účinné látky (vitamíny, echinacea) jsou poměrně stabilní, mráz je neničí tak jako vysoké teploty. Pokud se obal nepoškodil a tablety nevypadají jinak (např. vlhké, rozpadlé, změněné barvy), měly by být bezpečné k užívání. 

    S pozdravem 

    Silvie Doležalová 

    Nejnovější otázky v poradně