Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Užívání Aescinu při snížené hladině faktoru XI.

    Dotaz z 5. 1. 2026 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den.Chci se zeptat zda není problém užívat Aescin když mám snížený faktor XI Děkuji
    Mgr. Sabina Lazorová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Sabina Lazorová

    Dobrý den,

    výrobce Aescinu Teva přímo nezmiňuje souvislost mezi užíváním léku a poruchou faktoru XI, bez konzultace s lékařem se však nedoporučuje lék užívat při možných stavech zvýšené krvácivosti (aescin má slabý antiagregační účinek)- mohou se vyskytovat modřiny, krvácení z dásní a sliznic. Jelikož jde o specifické onemocnění, měl by délku užívání Aescinu stanovit hematolog.

    S pozdravem a přáním hezkého dne

    Sabina Lazorová

    Nejnovější otázky v poradně