Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Užívání ataraxu

    Dotaz z 5. 11. 2023 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, jsem na začátku těhotenství a vzala jsem si atarax 25mg na úzkost, mohlo to nějak ohrozit plod? Co jiného by se na úzkost v těhotenství dalo předepsat? Děkuji za odpověď.
    Mgr. Silvie Doležalová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Silvie Doležalová

    Pěkný den,

    Hydroxyzin prochází placentární bariérou, jeho koncentrace v plodu jsou vyšší než u matky.V současné době nejsou k dispozici relevantní epidemiologické údaje týkající se užívání Ataraxu v průběhu těhotenství. Při jednorázovém užité ale nelze očekávat poškození plodu. Nejčastějšími léky volby jsou antidepresiva ze skupiny SSRI.

    S pozdravem

    Silvie Doležalová

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně