Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Užívání citalopramu

    Dotaz z 25. 8. 2021 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, zhruba 5,5 týdne užívám citalopram na úzkosti v jedné denní dávce a to večer. Nejprve jsem začala na 10mg a po týdnu mi to zvedla paní doktorka na 20 mg. Zhruba před 5 dny mi řekla, ať zvýšíme dávku na 1,5 tablety teda 30mg..zatím bych rekla že nic moc nelepší. Užívat ráno nebo večer?
    Mgr. Klaudia Štupáková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Klaudia Štupáková

     Pekný deň,

     citalopram sa môže užívať buď ráno alebo večer, s jedlom alebo bez jedla, je to jedno. Tým, že si ich dáte ráno, nezvýšite účinok, takže doporučujem pokračovať tak, ako ste sa s doktorkou dohodli. Dávkovanie je správne, pretože sa začína na 10mg, po týždni sa zvyšuje dávka na 20mg a v závislosti na individuálnej odpovedi pacienta sa môže pokračovať až po maximálnu dávku 40mg. Každopádne, účinok citalopramu mal už nastúpiť. 

    S pozdravom Hutníková Klaudia 

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně

    Příbuzné