Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • užívání doplňku stravy Armolipid plus

    Dotaz z 10. 3. 2023 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, již asi 2 roky užívám potr.doplněk na snížení cholesterolu Armolipid plus. Dle kontrol u lékaře se zdá, že pomáhá a jeho užívání mi nečiní žádné potíže. Teprve teď jsem si všimla na krabičce, že by ho neměli užívat lidé nad 70 let (kromě těhotných apod.). Chtěla bych vědět proč ? Co může
    Mgr. Sabina Lazorová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Sabina Lazorová

    Dobrý deň, pravdepodobne je to kvôli obsahu prírodného monakolinu K, ktorý svojou chemickou štruktúrou pripomína lovastatín (látku v účinných liekoch znižujúcich cholesterol) a vykazuje podobný účinok. Seniori sú náchylnejší na nežiaduce účinky statínov- zníženie hladiny vlastného koenzýmu Q10 a spomalenie metabolizmu, ovplyvnenie svalových vláken, ich opotrebovanie a bolestivosť (v rizikových krajných prípadoch môže užívanie statínov spôsobovať ich rozpad- rhabdomyolýzu). Seniori by preto mali konzultovať užívanie prípravkov s obsahom monakolinu s lekárom. S pozdravom Sabina Lazorová

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně