Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • Rychlý košík zavřen
  • Užívání více léků

    Dotaz z 23. 8. 20231 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Můj 93 lety otec užívá Fenofix, Detralex, Presid, Digoxin, Hydrochlorothiazid, Godasal a Duodart.. Neustále se mu chce spá, je schopný spát 20 hodin denně, potom je dezorientovaný, neví jestli je dopoledne, nebo večer... Není tento koktejl léků příčinou ospalosti? Mohly by se léky nějak vyměnit?
    Mgr. Barbora Jedličková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Barbora Jedličková

    Dobrý den,

    Vámi uvedené problémy mohou být projevem nežádoucích účinků Digoxinu i projevem jeho toxicity při kombinaci s Hydrochlorothiazidem, Godasalem či Fenofixem. Podávání Digoxinu ve vyšším věku se navíc již nedoporučuje. Doporučuji proto konzultaci s lékařem a zvážení vysazení Digoxinu případně nahrazení jiným léčivým přípravkem.

    S pozdravem

    Barbora Jedličková

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně