Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Vit. K2 je nutno užívat sVit. D ?

    Dotaz z 22. 2. 2024 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Beru dlouhodobě Caltrate D3 500 mg. Je mi 71 let.Někde jsem četla,že je NUTNÉ brát současně K2. Mám osteoporozu.Zároveň mnoho let užívám foukatka Berodual a Miflonid - chron. bronchitida. Bere z těla vápník? děkuji.
    PharmDr. Radka Procházková
    Na dotaz odpovídá
    PharmDr. Radka Procházková

    Dobrý den,

    na činnost vitamínu D navazuje vitamín K2. Vitamín D pomáhá při vstřebání vápníku ze střeva do krve, vitamín K2 pomáhá přenášet vápník z krve do kostí. Proto je třeba současně s vitamínem D užívat i vitamín K2. Tímto způsobem se vápník nehromadí v cévách a nedochází k hyperkalcémii. 

    S přáním hezkého dne.

    Procházková Radka

    Podobné dotazy

    • Vit. K2 je nutno užívat sVit. D ?

      Beru dlouhodobě Caltrate D3 500 mg. Je mi 71 let.Někde jsem četla,že je NUTNÉ brát současně K2. Mám osteoporozu.Zároveň mnoho let užívám foukatka Berodual a Miflonid - chron. bronchitida. Bere z těla...

    Nejnovější otázky v poradně