Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Vnitřní hemoroidy

    Dotaz z 26. 5. 2024 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, jsem Bechtěrevička IV. stupně a 14 dní po operaci vnitřních hemoroidů lll. stupně, mám strašné bolesti zad, při stolici. Užívám valetol ale úleva je minimální. Můžete mi prosím poradit. Děkuji za odpověď.
    Mgr. Sabina Lazorová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Sabina Lazorová

    Dobrý deň, 

    bude potrebné konzultovať s lekárom zmenu analgetík, nakoľko Valetol nestačí na potlačenie bolestí. Lekár môže predpísať napríklad silnejší metamizol (Novalgin, Metamizol Teva..) v závislosti na iných užívaných liekoch. Z voľnopredajných liekov sú s dlhším účinkom napr. Nalgesin S (naproxen), Voltaren Rapid (diclofenak). Neodporúčajú sa viac ako 14 dní bez dozoru lekára. 

    Z režimových opatrení môže napomôcť zvýšený príjem vlákniny (Laktuloza AL sirup, Psyllium), ktorá zmäkčuje stolicu a uľahčuje vyprázdnenie, znižuje dráždivosť a bolestivosť konečníka. Je potrebné užívať vlákniny 4 hodiny od ostatných liekov a doplnkov stravy, tiež zvýšiť pitný režim. Pomôcť môže mala stolička na WC na podloženie nôh, kedy kolená sú vyššie. Ide o fyziologickú polohu pri vyprázdnení a svaly okolo análneho zvierača sú relaxované, čo napomáha defekácii. 

    S pozdravom S. Lazorová

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně