Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Vynechání užívání antikoncepce

    Dotaz z 15. 12. 2018 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, užívám antikoncepci Yaz (již několik let). Neptejte se mě jak, ale dobrala jsem platíčko a zapomněla jsem začít užívat nové. Poslední aktivní tabletu balení jsem vzala v úterý 4. prosince poté 4 dny pauza, nové platíčko jsem měla nasadit v neděli 9. prosince - úplně jsem zapomněla. Jak mám teď začít používat toto nové platíčko? Neptám se kvůli těhotenství, jelikož pohlavní styk jsem neměla. Děkuji za odpověď.
    PharmDr. Lukáš Dobrovolný
    Na dotaz odpovídá
    PharmDr. Lukáš Dobrovolný
    Hezký den, iniciovat užívání lze v podstatě kdykoliv, ale doporučuje se použít navíc během prvního týdne cyklu bariérovou metodu kontracepce (Pharmatex, kondom, diaphragma) nebo sexuálně abstinovat. K dosažení dostatečné suprese hypothalamo - hypofyzo - ovariální osy (=nastolení kontracepčního účinku) je totiž nutné brát tablety nepřerušeně 7 dní po sobě. Příjemný vánoční čas přeje Lukáš Dobrovolný

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně