Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Vyrážka po využívání Ospamoxu.

    Dotaz z 11. 3. 2020 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, užívala jsem 14 dní antibiotikum Ospamox. Na akutní rinosinusitidu. Včera mi otekly obě nohy a byly červené. Dnes ráno už se mi objevila vyrážka až po kolena. Svědí a štípe. Chci se zeptat, jestli je nějaký lék bez předpisu, který se dá koupit? Pravidelně užívám léky Topamax, Zebinix a Valproát. Jsem alergická na Lamictal, Timonil, Biseptol a Carbamazepin. Děkuji Vám za odpověď S pozdravem
    Mgr. Barbora Jedličková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Barbora Jedličková

    Dobrý večer, vyrážka a svrbenie sú častými nežiaducimi účinkami pri užívaní Ospamoxu, prípadne sa môže jednať aj o prejav alergie na dané antibiotiká. O tejto skutočnosti určite upovedomte svojho lekára. Na zmiernenie tohto stavu je možné v lekárni zakúpiť antihistaminiká ako napr. Claritine, Analergin, Analergin Neo, Levocetirizine.. Tieto lieky však môžu ovplyvniť tlmivý účinok Vašich pravidelne užívaných liečiv, preto o tom upovedomte svojho lekára. Rovnako ak sa stav nezlepší, alebo sa naopak bude zhoršovať, vyhľadajte lekársku pomoc. S pozdravom a prianím skorého uzdravenia Barbora Jedličková

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně