Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • vysoký tlak a cholesterol

    Dotaz z 6. 2. 2024 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Vážení, prosím Vás jak fungují léky na snížení vysokého tlaku a cholesterolu. Když mám tlak průměr 140/90, léky je upravují na 120/80? Když budu mít tento tlak, další užívání nemůže snižovat? Dají se časem postupně vysazovat? Úpravou životosprávy, sportem? Děkuji
    Mgr. Klaudia Štupáková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Klaudia Štupáková

    Pekný deň,

    nie, takto lieky na tlak nefungujú. Lieky Vám znížia tlak, no ak budete mať príliš silnú dávku liekov, tak môže nastať hypotenzia, preto je dôležitá úprava a vhodné nastavenie dávky, aby bol tlak konštantný. Šport, pohyb, diéta určite veľmi pomôžu pri tomto ako aj inom zdravotnom probléme.

    S pozdravom Štupáková 

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně