Xarelto a lék na bolest a léky na nachlazení

Chřipka a nachlazení
Dotaz z 18. 4. 2018:

Dobrý den, beru 2x denně lék Xarelto 15mg (zjištěna po úrazu trombóza v lýtku). Chtěla bych se zeptat, jestli při nachlazení můžu s tímto lékem kombinovat např. Coldrex horký nápoj a jaké léky můžu na bolest paralen mi nezabírá a Tramal je jen na předpis a řekla bych, že i zbytečně moc silný :( Děkuji za odpověď.

Mgr. Barbora Jedličková
Na dotaz odpovídá Mgr. Barbora Jedličková
Dobrý deň, podobnou otázkou sa v minulosti zaoberal kolega, na jeho odpoveď Vás rada navediem: https://www.drmax.cz/zeptejte-se-lekarnika/xalerto-rivaroxaban-co-lze-s-nim-uzivat. Čo sa týka nachlazení, Coldrex môže zvyšovať riziko krvácania, avšak kontraindikovaný nie je. Lepšou alternatívou by bolo liečiť každý problém pri nachlazení samostatne. Dať niečo od bolesti, prípadne teploty ak sa objavuje, pridať liek na kašeľ, prípadne sprej do nosu. Samozrejmosťou ostávajú režimové opatrenia ako dostatočné vetrania a zvlhčovanie miestnosti, dostatok tekutín a pestrá strava. S pozdravom a prianím skorého uzdravenia Barbora Jedličková

Podobné dotazy

 • Mgr. Barbora Jedličková
  icons/question

  Užívám lék Xarelto a prosím o informaci o kontraindikacích s léky na bolest,nachlazení a pod. Např. Paralen. Ibuprofen, kyselina acetylsalicylová, Acetylcystein. Zaldiar. Děkuji.

 • Mgr. Sabina Lazorová
  icons/question

  Pěkný den, při užívání léku Xarelto 20 mg se může užít jaký lék na bolest v krku či celkové nachlazení? Moc děkuji

Nejnovější otázky v poradně

 • PharmDr. Radka Procházková
  icons/question

  Je možné užívat současné Entizol a Cotrimoxazol?

 • Dobrý den. Mám dlouhodobý chronický zánět močových cest a užívám antikoncepci Yasminelle. Je možné, že by antikoncepce mohla mít negativní vliv na porušenou sliznici močového měchýře ? Děkuji.

 • PharmDr. Radka Procházková
  icons/question

  vitamin b6

  Dobrý den, kolik mohu maximálně denně užívat vitaminu b6 bez nějakých nežádoucích účinků? Děkuji

 • PharmDr. Radka Procházková
  icons/question

  Dobrý den, mám otázku ohledně cyklu. Dostala jsem po 19 dnech předčasně menstruaci, což je pro mě velmi neobvyklé. Zároveň mě celý týden velmi intenzivně bolela prsa - běžně u mě citlivost takové míry...

 • PharmDr. Radka Procházková
  icons/question

  Duchykk@seznam.cz

  Zdravím,Mám trochu suchý penis od sprchového gelu , mohu ho namazat bepathenem baby , nic Nesvedí nebo ho nechat byt

 • Dobrý den, už mám cca druhým rokem problém ze mi předkožka nelze pretahnout přes zalud asi je moc úzká vytvořil se na ni opar asi, a nevím co s tím

 • PharmDr. Radka Procházková
  icons/question

  Dobrý den. Mohu prosím kombinovat Asentru a Piracetam? Děkuji

 • Mgr. Silvie Doležalová
  icons/question

  Unišek+ FKSP

  Dobrý den, je možné poukazy Unišek+ FKSP platit za zboží objednané na eshopu? (Samozřejmě při doručení do lékárny Dr. Max) Děkuji za odpověď.

 • Mgr. Silvie Doležalová
  icons/question

  Dobrý den, v letáčku u Aidee jsem se nedočetla, kdy tato antikoncepce působí. Vzala jsem si ji hned první den krvácení. Jsem chráněna už teď, nebo je třeba dát si pozor týden?

 • PharmDr. Radka Procházková
  icons/question

  Na kašel mám augmentin ale mám bolest kotníku a mám brát od bolesti Aulin