Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • Rychlý košík zavřen
  • Zadní rýma po úpravě léčby vysokého tlaku Carzap a Hydrochlorothiazid?

    Dotaz z 31. 10. 20261 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, donedávna jsem na vysoký tlak bral půl tablety léku Carzap 8mg. Protože tlak nebyl ideální, bylo mi Před 14 dny předepsáno navýšení na celou tabletu + půl tablety Hydrochlorothiazidu. Poté co jsem začal tuto kombinaci užívat se u mne objevila zadní rýma, která je velmi nepříjemná a neustupuje ani po výplachu nosu nebo přípravcích na ředění hlenu - navíc jsem na ní nikdy netrpěl. Je možné že je to způsobeno navýšením léku nebo touto kombinací? Děkuji
    Mgr. Sabina Lazorová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Sabina Lazorová

    Dobrý den,

    infekce horních dýchacích cest s doprovodnými projevy jsou při kombinaci kandesartan + hydrochlorothiazid (Carzap HCT) uváděné jako velmi častý nežádoucí účinek léčby, je tak pravděpodobnost, že stav opravdu souvisí s účinnými látkami. Doporučuje se tak konzultace s lékařem, pokud rýma neustupuje, stejně tak pokud se vyskytne kašel, který nemá zjevnou příčinu.

    S pozdravem a přáním hezkého dne

    Sabina Lazorová

    Nejnovější otázky v poradně