Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • Rychlý košík zavřen
  • Zhoršení tinnitu při užívání Prestaria Neo: Možné souvislosti a řešení.

    Dotaz z 30. 10. 20261 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý večer, beru Prestarium neo a zhoršil se mi tinitus. Dekuji za odpověď.
    Mgr. Silvie Doležalová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Silvie Doležalová

    Pěkný den,

    u Prestaria Neo není tinitus  typickým ani častým nežádoucím účinkem. Přesto nelze vyloučit, že u některých citlivých pacientů může po zahájení léčby nebo změně dávky dojít ke zhoršení již existujícího tinitu. Častější příčinou bývá samotný vyšší či kolísající krevní tlak, věk, porucha sluchu, stres nebo  krční páteř. Pokud jste si všiml(a) časové souvislosti mezi nasazením Prestaria Neo a zhoršením tinitu, je vhodné tuto skutečnost probrat s ošetřujícím lékařem. Někdy lze po domluvě zvážit změnu antihypertenzní léčby a sledovat, zda se potíže zmírní. Pokud se tinitus objevil náhle, výrazně zesílil, je jednostranný nebo je doprovázen zhoršením sluchu, závratěmi či neurologickými obtížemi, doporučuji vyšetření lékařem co nejdříve.

    S pozdravem

    Silvie Doležalová

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně