Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Životabudič pro muže po 40ce

    Dotaz z 9. 12. 2019 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, můžete mi doporučit nějaký doplněk stravy / multivitamín atd pro muže po 40ce ? Cítim na sobě (ve 41 letech) známky tzv "mužského přechodu" tj, únava, trudomyslnost, nezájem o cokoliv, problémy s nespavostí večer, nezájem o sex. Kdysi už jsem byl na "mužský přechod" upozorněn v době podstoupení IVF před 10 lety. Měl bych zvolit nějakou formu doplnění testosteronu nebo spíše vitamíny jako Centrum atd ? Dkuji za radu.
    PharmDr. Lukáš Dobrovolný
    Na dotaz odpovídá
    PharmDr. Lukáš Dobrovolný

    Hezký den, pro zvýšení sexuální aktivity, podporu libida, zvýšení hladiny testosteronu, prodloužení erekce, zlepšení kvality a pohyblivosti spermií, snížení pocitu vyčerpanosti, únavy, úzkosti a celkového stresu se ukazuje esenciální příjem antioxidantů (vitamin C, E; selen, zinek; preparát Selzink plus..), kyseliny listové a tzv. adaptogenů (kotvičník, řeřicha peruánská, ženšen, eleuterokok, schizandra..) s venosubstancemi (arginin, citrulin, gingo biloba..), jež naleznete v Eregmě Max Power či ArginMaxu Forte. Předpokládám, že potřebu esenciálních vitaminů a minerálů zajistíte v rámci pestré stravy. Loučí se Lukáš Dobrovolný

    Nejnovější otázky v poradně