Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Žlučník - občasná bolest

    Dotaz z 3. 12. 2020 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, před 2 roky jsem dva dny po sobě prodělala akutní žlučníkový záchvat. Protože to bylo poprvé tak jsem si kapela ty 2 dny Algifen. Záchvat přestal. Ted 2 roky v pohodě, ale žlučník po jídle cítím, jen trochu poboliva.Je lepší Febichol či Isochol? Děkuji
    Mgr. Silvie Doležalová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Silvie Doležalová

     Pěkný den,

    Febichol zvyšuje produkci žluči a zvyšuje obsah cholesterolu a žlučových kyselin ve žluči.  Isochol navíc uvolňuje křeče ve žlučových cestách a mimo chronická onemocnění žlučníku a žlučových cest je indikován i k terapii zánětu slinivky břišní a po akutním zánětu slinivky břišní Podpůrnou terapií při žlučníkových potížích může být také bylinná terapie. Existují různé žaludeční či žlučníkové směsi, nebo můžete využít jednu z mnoha vhodných bylin – artyčok, máta, smetánka lékařská, měsíček lékařský, řepík. Významnou prevencí je dodržování žlučníkové diety. Modelové jídelníčky jsou k dohledání na internetu. Obecnou zásadou je vyhýbat se smaženému, tučnému, kořeněnému jídlu. Vhodnou přípravou jídel je vaření, dušení, pečení či grilování za použití minimálního množství tuku.

    Loučí se

    Silvie Doležalová

    Podobné dotazy

    • Otázka

      Dobrý den. Mohou být občasné bolesti trvající už asi přes rok na různých částech žeber, hrudníku známkou chronického zánětu? Nebo to bude spíše následek obezity? Může to být i nějaký nedostatek vitamínů?...

    Nejnovější otázky v poradně