Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Zpoždění menstruace při užívání Minisistonu - pokračovat v užívání antikoncepce?

    Dotaz z 22. 6. 2026 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, beru antikoncepci Minisiston v kuse dvě balení a pak si vždy dávám pauzu a opět dvě balení. Vždycky se mi mé dny v průběhu pauzy dostaví i když třeba o dva/ tři dny později, ale tentokrát už je to 5 den a stále nic, ani žádný náznak, že by mělo něco přijít. Těhotná nejsem a za tři dny si potřebuji dát další prášek už z nového plata, ale pokud to nedostanu vůbec, tak nevím, jestli je to vhodné? Nikdy se mi tohle nestalo a i kdyby se to do te doby dostavilo netrvalo by to strasne krátkou dobu? Bohužel pak další měsíc letím na dovolenou, takže si nemůžu udelat udělat pauzu i další měsíc. Myslíte že je špatné užívat dvě plata této antikoncepce za sebou v kuse, když mi bude teprve 22? Děkuji moc za veškeré odpovědi a informace
    Mgr. Klaudia Štupáková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Klaudia Štupáková

    Pekný deň,

    ak užívate antikoncepciu, tak krvácanie nie je klasická mentruácia ale len krvácanie z poklesu hladiny hormónov. Bežne sa stáva (na začiatku užívania HAK ale aj pri dlhodobom užívaní tabliet), že krvácanie môže byť určité cykly slabšie, nemusí sa dostaviť vôbec alebo sa dostaví špinenie. Pri jednorázovom vynechaní krvácania (ako u Vás), to nepredstavuje väčšinou zásadný problém. Kľudne v danej schéme dávkovania pokračujte ďalej (nové platíčko začnite užívať tak, ako máte, aj keď sa krvácanie nedostaví alebo bude krátke).

    S pozdravom Štupáková 

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně