Registrovaný léčivý přípravek

Zinkorot 25 mg 50 tablet

Značka: ZINKOROT
  • Přípravek Zinkorot 25 mg obsahuje stopový prvek zinek, který je důležitý pro správné fungování biologických procesů v lidském těle a imunitní systém. Pro dospělé a dospívající od 12 let.
259

O produktu: Zinkorot 25 mg 50 tablet

50103904

Úvod

Zinkorot obsahuje stopový prvek zinek, který je důležitý pro náš imunitní systém a řadu biologických procesů v lidském těle. Oslabená imunita vede ke zvýšené náchylnosti k respiračním infekcím, jakými jsou stavy nachlazení. Zinkorot se užívá k léčbě stavů spojených s nedostatkem zinku, a to v případech, kdy jeho příjem potravou dostatečně nepokrývá zvýšenou potřebu organismu na příjem zinku (např. při stavech nachlazení). Při zvýšené vnímavosti k infekcím nebo zhoršeném/prodlouženém hojení ran se užívá jen na doporučení lékaře. Mohou ho užívat dospělí a dospívající od 12 let.


Dávkování

Dospělí a dospívající od 12 užívají 1–2 tablety denně nalačno. Tablety je možné rozdělit tak, aby se užívala ½ tablety maximálně 4x denně.

Při stavech nachlazení je doba léčby 5-10 dní. Neužívejte déle než 14 dnů.


Složení

Léčivou látkou je zincum 25 mg (jako zinci orotas dihydricus 157,36 mg) v jedné tabletě.

Pomocnými látkami jsou koloidní bezvodý oxid křemičitý, mikrokrystalická celulosa, povidon K30, sodná sůl kroskarmelosy, mastek, magnesium-stearát.


Upozornění

Není určeno pro děti do 12 let.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.