Zovirax 50 mg/g krém 2 g

Registrovaný léčivý přípravek

Značka: ZOVIRAX
Krém určený k léčbě oparů na rtech a obličeji ve stadiu svědění, pálení nebo puchýřků. Při včasném použití zastaví tvorbu oparu. Vhodné pro dospělé i děti.
Skladem na e-shopu
259

O produktu

50099385

Zovirax krém pomáhá bojovat s virem způsobujícím opary. Léčí opary na rtech a obličeji ve stadiu svědění, pálení nebo puchýřků. Včasná léčba tímto přípravkem pomůže zastavit tvorbu oparu. Jestliže se opar již objevil, léčba tímto přípravkem urychlí jeho hojení. 

Opary způsobuje nejčastěji vir Herpes simplex. Ten se normálně nachází v nervových zakončeních rtů a okolních tkání. Mezi spouštěče oparu patří fyzická a psychická zátěž např. únava, stres, menstruace a jiné hormonální změny, dlouhý pobyt na slunci a nachlazení. Po zátěžovém podnětu putuje virus zpět po nervových drahách ke kůži do okolí rtů a vyvolá tvorbu oparu. Zovirax krém mohou používat dospělí, dospívající i děti.


Dávkování

Krém nanášejte na postižené místo 5x denně každé 4 hodiny (s výjimkou noci). Léčba trvá obvykle 4 dny. Pokud potíže přetrvávají déle než 10 dnů nebo dojde k zhoršení příznaků oparu, poraďte se o dalším postupu léčby s lékařem. Krém aplikujte co nejdříve po výskytu prvních příznaků.

Složení

Léčivou látkou je aciclovirum 50 mg v jednom gramu krému.

Dalšími složkami jsou propylenglykol, bílá vazelína, cetylstearylalkohol, tekutý parafín, poloxamer, natrium-lauryl-sulfát, dimetikon 20, emulgující glycerol-monostearát, čištěná voda.

Upozornění

Pouze ke kožnímu podání. Krém není určen k použití na sliznici dutiny ústní a oka. Přípravek obsahuje 400 mg/g propylenglykolu a cetylstearylalkohol, který může způsobit místní kožní reakce (např. kontaktní dermatitidu).  

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.