Additiva Vitamin C Blutorange 20 šumivých tablet

50025417

Registrovaný léčivý přípravek

Skladem na e-shopu

89

O produktu

Vitamin C je důležitou součástí výživy, přispívá ke správné funkci kostí a pojivové tkáně. Zvyšuje odolnost proti infekcím. Léčivý přípravek Additiva Vitamin C s příchutí červeného pomeranče dodává kyselinu ascorbovou (vitamin C) při vyšší zátěži organismu v různých obdobích života například:

  • při sportu
  • ve stáří
  • při nadměrné fyzické a duševní zátěži
  • u kuřáků
  • při rekonvalescenci

Na doporučení lékaře se užívá zejména při infekcích horních cest dýchacích, při chřipkových a jiných infekcích, zvláště v počáteční fázi onemocnění; dále v těhotenství a v období kojení. Přípravek je určen pouze pro dospělé.

Dávkování

Dospělí užívají 1 šumivou tabletu 1x denně. Šumivou tabletu rozpusťte v polovině sklenice vody nebo ovocné šťávy a vypijte. Pokud se do 5 dnů nebudete cítit lépe, nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Složení

Léčivou látkou je acidum ascorbicum (1g v jedné šumivé tabletě).

Pomocnými látkami jsou bezvodá kyselina citronová, hydrogenuhličitan sodný, sorbitol, pomerančové aroma, kukuřičný škrob, natrium-cyklamát, povidon 25, dihydrát sodné soli sacharinu, oranžová žluť, azorubin, indigokarmín.

Upozornění

Přípravek neobsahuje cukr, proto je vhodný i pro diabetiky. Přípravek obsahuje azobarviva, která mohou způsobit alergické reakce.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Parametry
Značka Additiva
SUKL název ADDITIVA VITAMIN C BLUTORANGE 1000MG TBL EFF 20
Farmakoterapeutická skupina vitaminy
Forma Tablety šumivé
Věk dítěte od 3 let
SUKL kód 67459
EAN 902927
Přílohy
Příbalová infomace PDF