Veterinární přípravky

Argi Lososový olej pro psy a kočky 500 ml

Značka: ARGI
5.0

Argi Lososový olej pro psy a kočky je výživný doplněk pro srst zářící zdravím. Kvalitní extra čistý olej z lososového masa je vhodný jako energetická přísada i jako dochucovadlo potravy.

Velikost balení
175

Cena za 100 ml: 35,00 Kč

Doprava zdarma při nákupu nad 399 Kč. Platné do 23.6.2024.

O produktu: Argi Lososový olej pro psy a kočky 500 ml

50135076

Úvod

Výživný doplněk pro srst zářící zdravím. Argi Lososový olej pro psy a kočky obsahuje kvalitní extra čistý olej bez příměsi jiných olejů. Získává z lososového masa lisováním při nízkých teplotách. Lososový olej je vhodný jako energetická přísada i jako dochucovadlo potravy. Díky šetrnému zpracování si zachovává přírodní jantarovou barvu a intenzivní rybí vůni, kterou zvířata milují. Můžete jej přidat do těstovin, granulí, zeleniny i do masa a na srsti Vašeho mazlíčka to bude brzy znát.

Hlavní vlastnosti

  • kvalitní extra čistý olej
  • lisovaný za studena
  • energetická přísada i dochucení potravy

Složení

Argi Lososový olej pro psy a kočky je čistě přírodní produkt s přirozenou chutí a vůní, bez chemických dochucovadel či příměsi jiných druhů olejů. Jedná se o průmyslově neupravený, tedy nerafinovaný olej. Je pouze filtrovaný proto, aby si zachoval příjemnou konzistenci.

Nutriční hodnoty

Tuk celkem 96,50 %. Mastné kyseliny n-3 17,00 %. EPA + DHA 4,4 %. Voda 2,5 %. (DHA –kyselina dokosahexaenová. EPA – kyselina eikosapentaenová). Energetické informace: Ve 100 g lososového oleje je 3,4 MJ = 812,6 kcal.


Použití

Losový olej přidejte do krmné dávky: U psů se nejčastěji používá dávkování cca 50-100 ml / kg krmiva, dle obsahu tuku v krmivu. Celkový obsah tuku, po přidání oleje, by neměl překročit 22 %. U koček je nejoptimálnější dávkování 6-10 ml / 100 g krmiva, dle obsahu tuku v krmivu. Celkový obsah tuku (součet počtu procent tuku v krmivu + přidaný počet procent oleje), po přidání oleje, by neměl u aktivních koček překročit 32-34 %. Dávkování lososového oleje závisí také na výživné hodnotě používaného krmiva, fyzické aktivitě zvířete, ročním období, zdravotním stavu. V případě, že nemáte zkušenosti s používáním rybích tuků, poraďte se s veterinářem.


Upozornění

Díky šetrnému zpracování si olej zanechává svou přírodní jantarovou barvu, proto se každá nová dodávka od výrobce může lehce lišit odstínem barvy, což vůbec není na závadu. Olej obsahuje vyšší poměr nasycených mastných kyselin než oleje rafinované, takže při teplotách pod cca 5-8 °C se začíná pozvolna kalit (začínají tuhnou nasycené mastné kyseliny, které mají vyšší bod tání než nenasycené MK). V teple se opět konzistence vyjasní.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.