Arufil oční kapky 3x10 ml

Registrovaný léčivý přípravek

Značka: ARUFIL
Arufil oční kapky se používají k léčbě příznaků syndromu suchého oka u dospělých, dospívajících a dětí. Oční kapky pomáhají při pálení, pocitu cizího tělesa nebo tlaku v oku, při únavě očí.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci ve 0 lékáren
229

O produktu

50127813

Arufil oční kapky jsou tzv. umělé slzy, které napomáhají nahrazovat úbytek přirozeného ochranného filmu na povrchu rohovky u osob postižených "suchostí očí" (pokles produkce slz). Jsou určené k léčbě suchého zánětu spojivek, který je způsoben poruchou omývání povrchu oka slzami.

Hlavními příznaky syndromu suchého oka jsou:

  • pálení a tlak
  • pocit cizího tělíska nebo písku
  • únava očí, světloplachost
  • pocit přilnutí víček k oku
  • špatná snášenlivost pobytu ve větru, v zakouřené místnosti, v klimatizovaném prostředí
  • zhoršení vidění k večeru a kolísání vidění během dne
  • paradoxně i zvýšené slzení

Dávkování

Dospělí, dospívající a děti aplikují až 4x denně 1 kapku do dolního spojivkového vaku postiženého oka. Bez porady s lékařem používejte maximálně 5 dnů.

Složení

Léčivou látkou je povidonum K30 20 mg v 1 ml (= 24 kapek) vodného roztoku.

Pomocnými látkami jsou benzalkonium-chlorid, dihydrát dinatrium-edetátu, dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, chlorid sodný a voda na injekci.

Upozornění

Bezprostředně po aplikaci může dojít ke krátkodobému a částečnému zamlžení oka. Je nutné se vyvarovat kontaktu s měkkými kontaktními čočkami (odstranit kontaktní čočky před aplikací a počkat minimálně 15 minut před jejich opětovným nasazením). Kapky obsahují benzalkonium-chlorid, který může způsobit podráždění očí.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.