Veterinární léčivý přípravek

Ataxxa pro psy 4-10 kg spot-on 1x1 ml

Značka: ATAXXA

Ataxxa pro psy 4-10 kg spot-on je účinný proti blechám, klíšťatům a dalšímu krev sajícímu hmyzu jako jsou komáři či mušky. Po aplikaci se rychle rozptýlí po celém povrchu těla zvířete.

189
Kupte ještě další produkty a získejte dopravu zdarma. Pro přihlášené je limit 250 Kč. 1 500 Kč

O produktu: Ataxxa pro psy 4-10 kg spot-on 1x1 ml

50134320

Úvod

Veterinární přípravek k nakapání na kůži Ataxxa pro psy 4-10 kg spot-on je účinný proti blechám, klíšťatům a dalšímu krev sajícímu hmyzu jako jsou komáři či mušky. Po aplikaci se léčivo rychle rozptýlí po celém povrchu těla zvířete a je zjistitelné na kůži a srsti nejméně 4 týdny. Přípravek působí proti infestaci – napadení klíšťaty a jako léčba a prevence zamoření blechami. Je účinný proti dospělým blechám a proti jejich larválním stadiím. Blechy na psech hynou během jednoho dne po aplikaci. Larvální stadia blech v blízkém okolí psů jsou likvidována po kontaktu s ošetřenými zvířaty. Přípravek zůstává účinný i při krátkodobém namočení zvířete. Pokud však pes potřebuje šamponování, měli byste jej vykoupat před podáním přípravku nebo alespoň 2 týdny po aplikaci.

Hlavní vlastnosti

 • léčba a prevence infestace blechami (Ctenocephalides felis) – jednorázové podání chrání před dalším napadením 4 týdny – vhodné i jako součást léčebné strategie při alergii na bleší kousnutí (FAD)
 • prevence infestace klíšťaty (Rhipicephalus sanguineus a Ixodes ricinus ochrana 4 týdny, Dermacentor reticulatus ochrana 3 týdny)
 • repelentní účinnost (zabraňující sání) proti klíšťatům, komárům a muškám
 • snížení rizika infekce Leishmania infantum přenosem flebotomy
 • účinný i při krátkodobém namočení zvířete

Použití

 • zvažte vašeho psa, a to co nejpřesněji, abyste určili správné dávkování
 • přípravek aplikujte pouze na neporušenou kůži
 • zamezte kontaktu přípravku s očima ošetřovaných psů
 • chraňte před vniknutím přípravku do tlamy či olizováním místa aplikace (ošetřovaným zvířatům i zvířatům, která jsou s nimi v kontaktu)
 • u nemocných nebo oslabených psů konzultujte použití přípravku s veterinárním lékařem

Aplikujte přímo na kůži

Klidně stojícímu psu rozhrňte srst v oblasti mezi lopatkami a přiložte ústí pipety přímo na kůži. Několikerým pevným stisknutím vyprázdněte celý její obsah pipety. V místech aplikace mohou být pozorovány přechodné kosmetické změny (například šupinky na kůži, bílá ložiska a zježení chlupů).

Aby léčba byla účinná

Abyste se parazitů zbavili, je nutné současně ošetřit všechny psy v domácnosti. Zároveň je třeba ošetřit vhodným přípravkem také ostatní domácí zvířata, a zbavit blech a jejich vývojových stádií i okolní prostředí zvířete, zejména jeho pelech. Podle potřeby můžete aplikaci přípravku Ataxxa pro psy zopakovat: Interval podání by měl být 4 týdny. Pokud se pes často nebo delší dobu koupe, může se přetrvávání účinku snižovat. V těchto situacích podávejte ne častěji než 1x týdně.

Doporučení pro osoby

Během aplikace přípravku nejezte, nepijte ani nekuřte. Zamezte kontaktu přípravku s kůží, očima a ústy. Po použití přípravku si důkladně umyjte ruce.

Dokud přípravek zcela nezaschne

 • Věnujte zvýšenou pozornost ošetřenému zvířeti.
 • Nemanipulujte s ošetřenými zvířaty a zamezte dětem hrát si s nimi. Doporučuje se ošetřovat zvířata navečer, a nedovolit čerstvě ošetřeným zvířatům spát s jejich majiteli, zvláště pak s dětmi.
 • Zabraňte kontaktu zvířete s choulostivými povrchy, které by mohlo rozpouštědlo v přípravku znečistit (kůže, tkaniny, plasty a povrchové materiály).

Štěňata, březí a kojící feny

Nebyla stanovena bezpečnost veterinárního léčivého přípravku pro použití během březosti a laktace. Použít pouze po zvážení terapeutického prospěchu a rizika příslušným veterinárním lékařem. Pro absenci dostupných informací nemá být přípravek používán u štěňat do 7 týdnů věku.

Složení a dávkování přípravku Ataxxa pro psy

 • Léčivé látky: Permethrinum 500 mg, Imidaclopridum 100 mg. Pomocné látky: Butylhydroxytoluen (E321), Střední nasycené triacylglyceroly, Methylpyrrolidon, Kyselina citronová, bezvodá (E330), Dimethylsulfoxid.
 • Doporučená minimální dávka: 10 mg / kg živé hmotnosti imidaklopridu a 50 mg / kg živé hmotnosti permethrinu.

Upozornění

Pouze k nakapání na kůži – spot-on. Nepoužívat v případě přecitlivělosti na účinné látky nebo na některou z pomocných látek. Není určeno pro potravinová zvířata. Extrémně jedovaté pro kočky: udržujte ošetřené psy odděleně od koček, dokud není místo aplikace suché. Ujistěte se, že kočky neolizují místo aplikace na psovi, který byl léčen tímto přípravkem. Přípravky s obsahem permethrinu jsou toxické pro včely. Přípravek je nebezpečný pro vodní organismy: za žádných okolností nedovolte psům plavat ve vodních tocích nejméně 48 hodin po ošetření. Uchovávejte mimo dosah dětí!

VETERINÁRNÍ LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI. POUZE PRO ZVÍŘATA.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.