AVITA B-Komplex Forte 200 ml

Doplněk stravy

Značka: AVITA
Přípravek AVITA B-Komplex Forte obsahuje extra dávku vitaminů skupin B v lipozomální formě. B vitaminy jsou důležité pro Váš nervový systém a příznivě ovlivňují energetický metabolismus.
Skladem na e-shopu
799

Cena za 100 ml: 400 Kč

FKSP
Produkt lze uhradit kartou FKSP Edenred card

O produktu

50125003

Vitaminy B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9 a B12 v lipozomální formě. B vitaminy se řadí mezi vitaminy rozpustné ve vodě. Podílejí se na řadě biologických procesů v našem těle, jsou důležité pro nervový systém a duševní činnost. Příznivě ovlivňují energetický metabolismus. Kyselina listová, vitaminy B6 a B12 přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání a normální funkci imunitního systému.

Hlavní složky:

  • vitamin B1 (thiamin)přispívá k normální činnosti srdce
  • vitamin B2 (riboflavin) přispívá k zachování zdravých sliznic, k udržení dobrého zraku a zdravé pokožky, napomáhá ke správné látkové výměně železa a tím k udržení zdravých červených krvinek, chrání buňky před oxidačním stresem
  • vitamin B3 (niacin)přispívá k udržení normálního stavu sliznic
  • vitamin B5 (kyselina pantothenová)přispívá k normální syntéze a metabolismu steroidních hormonů, vitaminu D a některých neurostransmiterů
  • vitamin B6 (pyridoxin)přispívá k normální syntéze cysteinu a metabolismu homocysteinu, k normálnímu metabolismu bílkovin a glykogenu, k regulaci hormonální aktivity, napomáhá normální funkci imunitního systému
  • vitamin B7 (biotin) přispívá k normálnímu metabolismu mikroživin, k udržení normálního stavu vlasů, sliznic a pokožky
  • vitamin B9 (kyselina listová)přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství, k normální syntéze aminokyselin, k normální krvetvorbě a metabolismu homocysteinu
  • vitamin B12 (kobalamin)přispívá k normální tvorbě červených krvinek a k normální funkci imunitního systému

Výhody lipozomálního vstřebávání:

Lipozomální forma umožňuje lepší vstřebatelnost a využitelnost pro organismus. Lipozomy jsou složeny z přírodních fosfolipidů, které jsou základními stavebními kameny všech našich buněk, proto přes jejich stěnu bez problému prostupují tzv. pasivním transportem.  Vitaminy a minerály uzavřené v lipozomech mohou vstupovat přímo do krevního oběhu a do buněk.


Dávkování

Dospělí užívají 1x denně 10 ml (1x denně 1 polévková lžíce), dětem od 3 let podávejte 1x denně 2,5 ml (1x denně ½ čajové lžičky).

Složení

Vitamin B1 3,2 mg (292 % DDD), vitamin B2 4,6 mg (320 % DDD), vitamin B3 60 mg (376 % DDD), vitamin B5 22 mg (366 % DDD), vitamin B6 3 mg (216 % DDD), vitamin B9 800 µg (399 % DDD), vitamin B12 60 µg (2416 % DDD), biotin 240 µg (480 % DDD) v jedné dávce.

Další složky: slunečnicový lecitin, demineralizovaná voda, sorban draselný, antioxidant askorbát sodný. Konzervanty: Konzervace lipozomálních vitamínů skupiny B je nutná, protože bez ní by měly trvanlivost jen několik dní. Pro konzervaci jsme zvolili obvyklý potravinářský konzervant sorban draselný, který zabraňuje šíření plísní a kvasinek v potravinách a jen výjimečně může způsobit jemnou alergickou reakci u mimořádně citlivých osob.

Upozornění

Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno pro děti do 3 let. Těhotné a kojící ženy by měly užívání konzultovat s lékařem. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.