Bactoral Baby s vitamínem D 30 sáčků

Doplněk stravy

Značka: BACTORAL
Favea Bactoral Baby s vitamínem D obsahuje kombinaci probiotické kultury Streptococcus salivarius K12, prebiotika a vitaminu D, který příznivě ovlivňuje imunitní systém.
Skladem na e-shopu
525

Cena za 100 g: 1 167 Kč

FKSP
Produkt lze uhradit kartou FKSP Edenred card

O produktu

50127269

Kombinace orálního probiotika, prebiotika a vitaminu D pro zdravou imunitu. Přípravek Bactoral Baby s vitaminem D obsahuje probiotickou kulturu Streptococcus salivarius K12, která tvoří peptidy salivaricin A2 a salivaricin B tzv. bakteriociny. Tato probiotická bakterie po několika dnech užívání osídlí ústní dutinu, nosohltan a středouší a vytěsní patogenní bakterie. Probiotika jsou v přípravku doplněna fruktooligosacharidy (prebiotikum) a vitaminem D, který je důležitý pro správnou funkci imunitního systému. Přípravek ve formě sáčků mohou užívat děti od 1 roku i dospělí.

Kdy užívat Bactoral Baby:

  • pro doplnění přátelského mikrobiomu krku, dutiny ústní a středouší
  • po doužívání antibiotik pro dodání a stabilizaci ústního mikrobiomu
  • pro podporu imunity

Dávkování

Užívejte 1 sáček 1x denně nejlépe večer po jídle. Pro urychlení kolonizace lze užívat 1 sáček 2x denně po jídle. Vždy doporučujeme využívat celé balení. Poté je možné užívání přerušit na cca měsíc a opět kúru opakovat. Před začátkem zimní sezóny a v průběhu zimy (říjen-březen), je možné Bactoral Baby užívat dlouhodobě 1 sáček denně bez přerušení.

Obsah sáčku nasypte do malého množství vlažného mléka nebo jiného nápoje, nejlépe v kojenecké lahvi (teplota nesmí překročit 40 °C). Po rozpuštění obsahu umožněte dítěti nápoj pomalu vypít po lžičkách nebo prostřednictvím savičky s menším průtokem, čímž se zajistí vhodný kontakt probiotické kultury se sliznicí. U dětí od 3 let lze obsah sáčku nasypat přímo do úst (Zabraňte vdechnutí!) a nechat volně rozpustit v ústech. Poté alespoň 30 minut nejezte a nepijte. Je důležité udržet obsah sáčku co nejdéle v ústech, aby se bakterie Streptococcus salivarius K12 mohla na sliznicích usadit. Bactoral Baby není vhodné kombinovat s antibiotiky. Naopak jej doporučujeme nasadit ihned po dokončení antibiotické léčby s cílem doplnění přátelského mikrobiomu sliznic dutiny ústní. Kolonizace (tj. osídlení) sliznic probiotickou bakterií S. salivarius K12 po dokončení užívání přetrvává po dobu cca 32 dnů.

Složení

Streptococcus salivarius K12 (2,5 x 109 CFU*), vitamin D3 0,75 µg = 30 IU (15 % DRHP**) v jednom sáčku.
*CFU – colony-forming unit (kolonie tvořící jednotky) | **DRHP – denní referenční hodnota příjmu

Maltodextrin, fruktooligosacharidy (plnivo, prebiotikum), Lyofilizovaná kultura Streptococcus salivarius K12, jahodové aróma, cholekalciferol.

Upozornění

Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Přípravek není určen jako náhrada pestré stravy. Neužívejte v případě přecitlivělosti na některou ze složek. Není vhodné pro děti do 1 roku, těhotné a kojící ženy. Ukládejte mimo dosah dětí.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.