Registrovaný léčivý přípravek

Balneum Hermal přísada do koupele 200 ml

  • Balneum Hermal medicinální přísada do koupele s promašťujícím účinkem se užívá na přípravu celotělové či částečné koupele jako podpůrná léčba suché, šupinaté, svědivé a mimořádně citlivé pokožky různého původu u dospělých, malých dětí i kojenců.
105

O produktu: Balneum Hermal přísada do koupele 200 ml

50000844

Úvod

Přípravek Balneum Hermal pokrývá pokožku olejovým filmem (slouží jako přechodná ochranná vrstva), snižuje zvýšené odpařování vody u kožních onemocnění (ekzémy a lupénka) a kromě toho také usnadňuje odlučování šupin. Použití tohoto olejového roztoku je proto vhodné u pacientů s pokožkou chudou na látky tukové povahy, suchou a lehce svědící.

Kdy se používá:

  • K podpůrné léčbě při obtížích se suchou a svědící kůží (například u atopického ekzému).
  • Seborrhoická dermatitida kojenců a malých dětí.
  • Eczema infantile (ouročky, plenková dermatitida, crusta lactea).
  • Chronické druhy ekzému (bércový ekzém, neurodermatitida).
  • Stařecká kůže.
  • Ichtyózy a lupénka.

Dávkování

Dospělí užívají 30 – 45 ml olejového roztoku (2 – 3 odměrky (šroubovací uzávěr)) pro 1 koupel (150 l vody). Pro částečnou koupel (5 l vody) se užívá 1 ml olejového roztoku (1/4 kávové lžičky). Použití u dětí je 5 ml olejového roztoku (1/3 odměrky (šroubovací uzávěr)) pro dětskou koupel (25 l vody).

Pro dosažení vyššího promaštění kůže je možné zvýšit dvoj - trojnásobně koncentraci roztoku v lázni. Obvykle se koupele provádějí v odstupu 2-3 dnů, případně denně. Přípravek může být použit i při sprchování. Po koupeli je vhodné kůži osušit lehkými doteky ručníkem (silné otírání snižuje léčebný účinek). Během těhotenství a kojení je užívání možné bez omezení.


Složení

Léčivou látkou je sojae oleum raffinatum (čištěný sójový olej) 84,75g ve 100 g roztoku.

Pomocné látky jsou lauromakrogol 400, diolamid kyseliny olejové, butylhydroxytoluen, askorbyl-palmitát, monohydrát kyseliny citronové, propylenglykol a parfém (obsahuje benzyl-benzoát).


Upozornění

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.