516 770 100 | info@drmax.cz | O nás

Balneum Hermal F přísada do koupele 500 ml

 Balneum Hermal F přísada do koupele 500 ml

Balneum Hermal F přísada do koupele 500 ml

50065105
Registrovaný léčivý přípravek: Více o legislativě
229 Kč
Skladem na e-shopu

Balneum Hermal F medicinální přísada do koupele s promašťujícím účinkem se užívá na přípravu celotělové či částečné koupele jako podpůrná léčba suché, šupinaté, svědivé a mimořádně citlivé pokožky různého původu u dospělých, malých dětí i kojenců.

Podrobné informace o produktu

Balneum Hermal F pokrývá pokožku olejovým filmem (slouží jako přechodná ochranná vrstva), vede k zadržování vody v rohové vrstvě kůže, snižuje zvýšené odpařování vody u kožních onemocnění (ekzémy a lupénka) a usnadňuje odlučování šupin. Použití tohoto olejového roztoku je proto vhodné u pacientů s pokožkou chudou na látky tukové povahy, suchou a lehce svědící. Přípravek obnovuje přirozeně mastný povrch kůže.

Kdy se používá:

  • Atopický (kojenecký) ekzém.
  • Neurodermatitida (svědivé kožní onemocnění s ohraničenými ložisky vyrážky).
  • Lupénka a ichtyóza (kožní onemocnění s poruchou rohovatění).

Dávkování:

Dospělí užívají 30 – 45 ml olejového roztoku (2 – 3 odměrky (šroubovací uzávěr)) pro 1 koupel (150 l vody). Pro částečnou koupel (5 l vody) se užívá 1 ml olejového roztoku (1/4 kávové lžičky). Použití u dětí je 5 ml olejového roztoku (1/3 odměrky (šroubovací uzávěr)) pro dětskou koupel (25 l vody).

Pro dosažení vyššího promaštění kůže je možné zvýšit dvoj - trojnásobně koncentraci roztoku v lázni. Obvykle se koupele provádějí v odstupu 2-3 dnů, případně denně. Přípravek může být použit i při sprchování. Po koupeli je vhodné kůži osušit lehkými doteky ručníkem (silné otírání snižuje léčebný účinek). Doba použitelnosti po prvním otevření je 6 měsíců. Během těhotenství a kojení je užívání možné bez omezení.

Složení:

Léčivou látkou je arachidis oleum (arašídový olej) 46,45 g a paraffinum perliquidum (tekutý parafín) 47,00 g ve 100 g roztoku.

Pomocné látky jsou lauromakrogol 400, diolamid kyseliny olejové, isopropyl-palmitát, propylenglykol, butylhydroxytoluen, askorbyl-palmitát, monohydrát kyseliny citronové a parfém.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Kategorie produktu

Parametry

SUKL název BALNEUM HERMAL F BAL 1X500ML
Farmakoterapeutická skupina Emoliencia a protektiva
Forma Olej
Věk dítěte od narození
SUKL kód 60409
EAN 4042762052886

Přílohy

Příbalová informace PDF

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.