BEBA OPTIPRO 2 Pokračovací kojenecké mléko 500 g

Kojenecká výživa pokračovací

Značka: BEBA
BEBA OPTIPRO 2 Pokračovací kojenecké mléko je instantní mléčná výživa s bakteriemi mléčného kvašení Bifidus Lactis. Je vhodná pro kojence od ukončeného 6. měsíce.
Skladem na e-shopu
269

Cena za 100 g: 54 Kč

O produktu

50137787

BEBA OPTIPRO je oblíbená kojenecká mléčná výživa všech spokojených miminek, která byla vyvinuta na základě dlouholetého výzkumu mateřského mléka. Obsahuje probiotické bakterie Bifidus Lactis, podobné těm, které se nacházejí ve střevě kojených dětí. Bílkovina v mléce je optimalizovaná s cílem přiblížit se mateřskému mléku. BEBA OPTIPRO 2 je pokračovací mléko určené pro kojence od ukončeného 6. měsíce, nemohou-li být přirozeně kojeni.

Kojenecká výživa inspirovaná mateřským mlékem

 • obsahuje probiotické bakterie Bifidus Lactis – bakterie mléčného kvašení podobné těm, které se nacházejí v trávicím traktu kojených dětí
 • OPTIPRO® – speciální proces k získání směsi bílkovin s cílem přiblížit se mateřskému mléku – množství bílkovin odpovídá potřebám dítěte v daném věku**
 • s důležitými vitaminy a minerály*
 • lahodná chuť i pro mlsné jazýčky
 • bez palmového oleje

Aby mělo vše, co potřebuje

Receptura je obohacena o nezbytné vitamíny a minerální látky* jako je železo, vápník a vitamín D pro správné základy do života. Vápník je potřebný pro normální růst a vývin kostí u dětí. Vitamíny A, C, D se podílejí na normálním fungování imunitního systému.

BEBA OPTIPRO 2 Pokračovací kojenecké mléko 500 gcc


Složení

Odtučněné MLÉKO, LAKTÓZA, rostlinné oleje (slunečnicový s vysokým obsahem kyseliny olejové, řepkový nízkoerukový, slunečnicový), sušená SYROVÁTKA, sušený výrobek MLÉČNÉ SYROVÁTKY, minerální látky (vápenaté soli kyseliny citronové, sodné soli kyseliny fosforečné, citronan draselný, chlorid draselný, chlorid hořečnatý, draselné soli kyseliny fosforečné, síran železnatý, síran zinečnatý, síran měďnatý, síran manganatý, jodid draselný, selenan sodný), emulgátor (SÓJOVÝ lecitin), RYBÍ olej, regulátor kyselosti (kyselina citronová), L-fenylalanin, vitamíny​ (L-askorbát sodný, DL-α-tokoferyl-acetát, nikotinamid, D-pantothenát vápenatý, thiamin-mononitrát, retinyl-acetát, riboflavin, pyridoxin-hydrochlorid, kyselina listová, fyllochinon, cholekalciferol, D-biotin, kyanokobalamin), L-leucin, L-isoleucin, L-tryptofan, L-histidin, bakterie mléčného kvašení (Bifidobacterium lactis CNCM I-3446; 1 × 108 KTJ/100 g prášku na konci minimální trvanlivosti)​. ALERGENY JSOU VYZNAČENY VELKÝMI PÍSMENY.

Použití

 • Před přípravou kojenecké výživy si důkladně umyjte ruce.
 • Lahvičku nebo hrneček, ze kterého dítě pije (nejlépe uzavíratelný) důkladně vymyjte.
 • Pět minut povařte pitnou vodu vhodnou pro kojence a nechte ochladit.
 • Polovinu převařené vody (viz tabulka), ochlazené asi na 40 °C, vlijte do lahvičky. Teplota vody nad 45 °C bakterie mléčného kvašení ničí!
 • Přiloženou odměrkou odměřte prášek (viz tabulka) a přidejte do lahvičky. Prášek v odměrce musí být vždy zarovnaný!
 • Důkladně protřepte nebo zamíchejte.
 • Doplňte převařenou vodou do požadovaného množství (viz tabulka) a ještě jednou dobře promíchejte, aby se prášek rozpustil.
 • Zkontrolujte teplotu připravené výživy kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a ihned podávejte.
 • Připravujte vždy jen 1 dávku a ihned podávejte, neuchovávejte nedojedené porce.
 • Po každém použití obal důkladně uzavřete a skladujte v suchu při pokojové teplotě (ne v lednici). Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku.
 • Spotřebujte do 3 týdnů od otevření.

Dávkování

Tabulka uvádí orientační doporučené množství mléka. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem.

Věk dítěte

Převařená voda

Počet zarovnaných odměrek1

Počet krmení za den

Počet dávek příkrmů2

od ukončeného 6. měsíce

210 ml

7

5

 

7.-9. měsíc

210 ml

7

4-3

1-2

od 10. měsíce

210 ml

7

3-2

2-3

1Používejte pouze přiloženou odměrku. Nedávejte více nebo méně prášku, než udává tabulka, jinak může dojít buď k dehydrataci, nebo podvýživě dítěte. Neměňte poměr prášku a vody bez porady s lékařem! 2 Převedení na jiný druh kojeneckého mléčného přípravku, jakož i zavedení nemléčného příkrmu provádějte pouze v souladu s doporučením dětského lékaře.

BEBA OPTIPRO 2 Pokračovací kojenecké mléko 500 gccccc

Nestlé je prvním výrobcem kojenecké výživy na světě! Jejímu výzkumu a výrobě se věnuje více než 155 let. Roku 1867 Henri Nestlé představil světu 1. náhradní kojeneckou výživu – Farina Lactée. Dlouholetý výzkum mateřského mléka umožňuje neustále vylepšovat receptury BEBA, při jejichž výrobě nezapomíná na ohleduplnost k planetě.

Pro budoucnost těch nejmenších

Plechovky na mléčnou výživu Nestlé jsou plně recyklovatelné, víčko a odměrka jsou vyrobené z bioplastu z obnovitelných zdrojů. BEBA OPTIPRO jde ještě dál, je balená v papírové krabici, která je šetrná k přírodě. Mléko k výrobě mléčné výživy je odebíráno z farem, které se zavázaly snižovat uhlíkovou stopu.

Inspirace z přírody

Vzorem pro mléčné kojenecké výživy Nestlé je mateřské mléko, a jsou vyráběny dle moderních vědeckých poznatků a postupů. Díky tomu jako první výrobce do kojenecké výživy dokázal přidat oligosacharidy, strukturou podobné těm v mateřském mléce.

Upozornění

 • Důležitá upozornění: Dlouhodobé kojení je pro dítě nejlepší způsob výživy, proto mu dáváme přednost před výrobky kojenecké výživy. Ty by měly být podávány na základě doporučení lékaře nebo kvalifikovaného odborníka v oblasti dětské výživy.
 • BEBA OPTIPRO 2 je pokračovací kojenecká mléčná výživa v prášku pro děti od ukončeného 6. měsíce, pokud nemohou být kojeny. Má být součástí smíšené a vyvážené stravy, nemá se používat jako náhrada mateřského mléka během prvních 6 měsíců.
 • Pro zdraví kojenců je důležité dodržovat návod na přípravu a uvedená doporučení.
 • Při krmení dítě držte vždy v náručí. Neponechávejte ho bez dohledu, jinak může dojít k vdechnutí výživy a k zalknutí.
 • Dohlédněte na hygienu prvních zoubků.

*Tak jako ostatní kojenecká mléčná výživa ve shodě s požadavky příslušné legislativy.​ ** Nadbytek bílkovin může mít totiž pro dítě negativní vliv.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.