Bebelo pomáhá nejmenším

14. 6. 2023 · 5 minut čtení
Bebelo pomáháme nejmenším

Lékárny Dr. Max se dlouhodobě orientují na zkvalitnění života dětí. Mimo jiné prostřednictvím programu malých grantů nebo zlepšováním dostupnosti přípravků z kategorie matka & dítě nabídkou sortimentu vlastní značky BEBELO®.

Bebelo pomáháme nejmenším. Monitory dechu.

Teď se rozhodly zapojit i do prevence SIDS. I když Česká republika patří zásluhou kvalitního zdravotnictví mezi země s nejnižší kojeneckou úmrtností, ani tady se těm nejmenším nevyhýbá syndrom náhlého úmrtí kojence (SIDS). Jde stále o záhadnou příčinu smrti, kterou pomáhají indikovat monitory spouštící alarm v okamžiku, kdy dítě přestává dýchat nebo začíná dýchat nepravidelně.

Ve spolupráci s Nadací Křižovatka poskytne Dr. Max do vybraných porodnic monitory dechu a prostřednictvím těchto porodnic nabídne monitory také rodičům, které si nákup zařízení nemohou dovolit. Celkem se jedná o dvě stovky monitorů dechu.


Předali jsme 15 monitorů dechu Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, Ke Karlovu 2 na Kliniku pediatrie a dědičných poruch metabolismu. Převzal je Mudr. Petr Koťátko, primář klinické části a vrchní sestra Mgr. Jana Drábková.

Monitory jsou určené pro postýlky všech novorozenců a kojenců hospitalizovaných na dětských lůžkových odděleních.

Předání monitorů v Roudnici nad Labem. Penta Hospitals Roudnice nad Labem, ředitelka Nadace Křižovatka Mgr. Štěpánka Pokorníková a zástupkyně značky BEBELO® Mgr. Karolína Vyčichlová.


Rozhovor s lékařem

Syndrom náhlého úmrtí kojence (SIDS), na který v ČR umírají desítky dětí ročně, je nepředvídatelný a neznáme jeho příčinu. Lze ovšem učinit opatření, která sníží riziko, že by k němu mohlo dojít – například správná poloha dítěte při spánku a kvalitní matrace v postýlce. Monitor dechu nás zase může včas upozornit, že se něco děje. O tom, co dělat, když se ozve alarm, i dalších informacích, které je dobré vědět, ve videu hovoří MUDr. Jan Boženský z z Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice.

Obsah článku