Bio-kult 14 probiotických kmenů 60 kapslí

Doplněk stravy

Značka: BIO-KULT
Bio-kult obsahuje 14 kmenů živých probiotických kultur ve vysoké koncentraci. Vhodný při střevním diskomfortu i jako doplněk při užívání antibiotik.
Skladem na e-shopu
349 ušetříte 20 Kč

Původní cena 369 Kč , sleva 5%

Nejnižší cena před slevou: 369 Kč

Cena za 1 kus: 6 Kč

O produktu

50066321

Originální více kmenový přípravek Bio-Kult obsahuje 14 kmenů živých probiotických kultur. Jednotlivé kmeny jsou speciálně ošetřeny takzvanou mikroenkapsulací, čímž je zajištěna jejich stabilita při průchodu kyselým žaludečním prostředím. Přípravek je vhodný při střevním diskomfortu i jako vhodný doplněk při užívání antibiotik.

Hlavní vlastnosti:

  • doplňuje střevní mikroflóru
  • velký počet přesně specifikovaných kmenů živých kultur
  • extrémní odolnost proti žaludečním kyselinám
  • není nutno uchovávat v chladničce
  • vhodný i pro vegetariány

Dávkování

1-2x denně 1-2 kapsle. Užívejte nejlépe s jídlem. Děti mladší 12 let užívají poloviční dávku. Kapsle lze rozpůlit o obsah vysypat do jídla, či rozmíchat v nápoji.

Pokud užíváte antibiotika: Užívejte 4 kapsle denně, ideálně v období mezi užíváním antibiotik. Pokračujte v užívání alespoň 2 týdny po dokončení léčby antibiotiky.

Pro cestovatele: Začněte užívat Bio-Kult 2 týdny před cestou dle výše uvedeného dávkování. Během cesty užívejte 4 kapsle denně. Pokračujte v užívání ještě alespoň 2 týdny po návratu z cesty.

Složení

2 miliardy živých mikroorganismů (2×109 CFU/kapsli, CFU=Colony Forming Units, tj. kolonie tvořící jednotky), což je ekvivalent 10 miliard živých mikroorganismů na 1 gram (1×1010 CFU/gram). Toto množství je garantováno i na konci expirační doby. Z toho vyplývá, že v době výroby je koncentrace živých kultur v kapsli ještě vyšší než 2 mld.*

14 kmenů probiotických kultur: Bacillus subtillis PXN 21, Bifidobacterium bifidum PXN 23, Bifidobacterium breve PXN 25, Bifidobacterium infantis PXN 27, Bifidobacterium longum PXN 30, Lactobacillus acidophilus PXN 35, Lactobacillus delbrueckii spp. bulgaricus PXN 39, Lactobacillus casei PXN 37, Lactobacillus plantarum PXN 47, Lactobacillus rhamnosus PXN 54, Lactobacillus helveticus PXN 45, Lactobacillus salivarus PXN 57, Lactococcus lactis spp. lactis PXN 63, Streptococcus thermophilus PXN 66. Pomocné látky: Rostlinná kapsle (hydroxypropylmetyl celulóza), celulóza (plnidlo). Bio-kult neobsahuje živočišné ingredience.

Upozornění

Doplněk stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno pro děti do 3 let. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Uchovávejte mimo dosah dětí! Alergeny: Může obsahovat stopová množství sóji a mléka, jelikož tyto složky se používají v kultivačním médiu živých kultur. Stopová množství mléčné složky jsou ovšem v takových hladinách, které nijak neohrozí lidi s nesnášenlivostí laktózy.

*Výrobek Bio-Kult byl testován Českou zemědělskou univerzitou v Praze a Společností pro probiotika a prebiotika (www.probiotika-prebiotika.cz) na deklarované množství kmenů a CFU, a to jak na počátku, tak i na konci expirace a bylo konstatováno, že výrobek skutečně obsahuje deklarované množství kmenů a CFU.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.