Matcha Tea Bio Ceremony 30 g

Čaje a čajové směsi

Značka: MATCHA TEA
Obsahuje zelený čaj, který zlepšuje soustředění a přináší fyzické povzbuzení. Tento příjemný efekt nastupuje pozvolna a trvá až 6 hodin.
Akce 4 za cenu 3 Při nákupu 4 ks produktů značky Matcha Tea v libovolné kombinaci získáte nejlevnější za 0,01 Kč. Akce platí do 30. 11. 2022 nebo do vyprodání zásob.
Skladem na e-shopu
475

Cena za 100 g: 1 583 Kč

O produktu

50120030

Matcha je zelený nefermentovaný čaj zpracovaný do jemného prášku. Smaragdově zelený prášek je určen k rozmíchání do vody a díky tomuto způsobu přípravy obsahuje nápoj až 10x více aktivních látek oproti běžně louhovanému zelenému čaji. Zelený čaj pomáhá zlepšit soustředění, snížit duševní a fyzický stres a navodit pocit uvolnění bez ospalosti. Tento příjemný efekt nastupuje pozvolna a trvá až 6 hodin. Matcha Tea Bio Ceremony je pravý japonský zelený čaj matcha v bio kvalitě a je vhodný pro přípravu inspirovanou tradičním japonským čajovým obřadem.

Hlavní vlastnosti:

  • zelený čaj přináší psychické i fyzické povzbuzení
  • účinek nastupuje pozvolna a přetrvává až 6 hodin
  • matcha obsahuje až 10x více obsahových látek než louhovaný zelený čaj

Složení

100 % zelený čaj matcha.

Použití

Tato kvalita matcha je určena zejména pro tradiční ceremoniální přípravu. Tento rituál má přesně předepsaný průběh: Do čajové misky, čawanu, nasypte pomocí bambusové lžičky čašaku porci čaje. Zalijte vodou do 70 °C a zamíchejte bambusovou metličkou časen. Pro jemnější variantu čaje – usuča – použijte 2 lžičky čašaku nebo jednu čajovou lžičku čaje na 70 ml vody a energicky míchejte ve tvaru písmene M. Pro silnější čaj – koiča – použijte 3-4 lžičky čašaku nebo 2 čajové lžičky čaje na 40 ml vody. Koiča má hutnější konzistenci a míchá se mírným krouživým pohybem.

Doporučená denní dávka matcha u dospělého člověka je 4-6 gramů. Těhotné, kojící a děti cca 2 gramy denně. Nedoporučujeme pít nalačno a přibližně 2 hodiny před spaním.

 

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.