Wolfberry BIO panenský kokosový olej 400 ml

Potraviny a nápoje

Značka: WOLFBERRY
Panenský kokosový olej BIO 400ml Wolfberry se vyznačuje jemnou vůní typickou pro kokos a obsahuje výborné zdroje živin. Je vyroben v BIO kvalitě z kontrolovaného ekologického zemědělství.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci v 0 lékárnách
169

Cena za 100 ml: 42 Kč

O produktu

50089302

Panenský kokosový olej Wolfberry se získává šetrným zpracováním kokosových ořechů na ostrovech Filipíny, kde jsou rostliny pěstovány v certifikovaném režimu BIO. Pro výrobu oleje jsou vybírány mladé, ale zralé plody, které se oloupou a kopra zevnitř se na jemno nastrouhá. Takto vzniklá jemná drť se následně zahřeje na maximálně 42°C, aby se z ní odpařila veškerá voda. Z této hmoty bez vody se pak metodou lisováním “za studena“ získává prvotřídní kokosový olej. Typickou vlastností pro panenský kokosový olej je to, že si do teploty okolo 23°C zachovává pevné skupenství, zatímco po překročení této teploty přechází do tekutého stavu. Jedinečnost kokosového oleje spočívá v obsahu přibližně z 86 % nasycených tuků, které se v těle zpracovávají přímo na energii a nikoliv do tukových zásob.

Jak používat kokosový olej:

  • Olej je tepelně stabilní až do 200° C, takže se hodí na smažení, v orientální kuchyni, při výrobě cukroví, ale i při jednoduchém mazání pečiva.
  • Dá se výborně použít jako náhrada běžného tělového mléka, nebo krému. Krásně se vstřebává do pokožky a nezanechává mastný film.
  • Je výborný na vlasové zábaly, protože může působit i proti vypadávání a lámavosti vlasů.
  • Hodí se jako masážní prostředek pro svoji příjemnou vůni a snadné vstřebávání. Pokožku zanechává hladkou a pružnou.
  • Zklidňuje pokožku po opalování a výborně se hodí i jako balzám po holení na přecitlivělou pleť.
  • Domácím mazlíčkům dokáže pomoci s posílením imunity a zlepšením kvality jejich srsti.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.