Biomedica MAGNESIUM LACTATE 500 mg 100 tablet

Registrovaný léčivý přípravek

Značka: BIOMEDICA
Magnesium lactate Biomedica 500 mg je určen k prevenci a odstranění nedostatku hořčíku v organismu u dospělých, dospívajících a dětí od 6 let.
Skladem na e-shopu
125 ušetříte 20 Kč

Původní cena 145 Kč , sleva 14%

Nejnižší cena před slevou: 145 Kč

O produktu

50088601

Magnesium lactate 500 mg Biomedica tablety doplňují sníženou hladinu hořčíku v organismu. Hořčík je důležitý pro stavbu kostí, chrupavek a zubů a pro normální funkci nervového, svalového, srdečně-cévního a imunitního systému. Přípravek se používá jako prevence vzniku nedostatku hořčíku a doplňuje hořčík při jednostranné výživě nebo při některých onemocněních, jako jsou cukrovka, poruchy jaterních funkcí při zánětech jater či u alkoholismu. Je vhodný také při zvýšené potřebě hořčíku v pubertě, těhotenství a v období kojení. Tablety Magnesium lactate 500 mg Biomedica mohou užívat dospělí, dospívající, děti od 6 let, těhotné a kojící ženy.


Dávkování

Dospělí užívají k prevenci nedostatku hořčíku 2-3 tablety denně a při léčbě nedostatku hořčíku 6 tablet denně. Děti od 6 let užívají 1 tabletu denně. Obvyklá doba užívání přípravku je 3-4 týdny. Pokud se do 7 dnů nevymizí obtíže (svalové křeče, bolesti svalů, migrény), poraďte se o další léčbě s lékařem.

Složení

Léčivou látkou je magnesii lactas dihydricus (dihydrát magnesium-laktátu) 500 mg v jedné tabletě (odpovídá 51 mg hořčíku).

Dalšími složkami jsou mikrokrystalická celulosa, kopovidon, sodná sůl kroskarmelosy, mastek, magnesium-stearát.

Upozornění

Potrava bohatá na kyselinu šťavelovou (špenát, rebarbora) snižuje vstřebávání hořčíku.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.