Veterinární léčivý přípravek

Bioveta Caniverm Perorální pasta pro psy a kočky 4 ml

Značka: BIOVETA
Produktová řada: Caniverm
4.8

Bioveta Caniverm Perorální pasta pro psy a kočky je vhodná k pravidelnému odčervování vašich domácích mazlíčků. Forma pasty umožňuje velmi přesné dávkování podle váhy zvířete.

Velikost balení
185
Doprava zdarma při nákupu nad 250 Kč. Platí pro všechny objednávky do 21.4.2024.

O produktu: Bioveta Caniverm Perorální pasta pro psy a kočky 4 ml

50147586

Úvod

Antiparazitální přípravek s možností přesného dávkování. Bioveta Caniverm Perorální pasta pro psy a kočky má široké spektrum působení proti nejčastějším helmintům: škrkavkám, tenkohlavcům, měchovcům, tasemnicím a měchožilům. Je vhodná k pravidelnému odčervování vašich domácích mazlíčků. Forma pasty s dávkovačem, umožňuje velmi přesné dávkování podle váhy zvířete, což může být výhoda zvláště při ošetření koťat a štěňat

Na jaké parazity je Caniverm Perorální pasta účinná?

Veterinární léčivý přípravek Caniverm Perorální pasta působí na parazity u kočkovitých a psovitých šelem: Toxocara canisToxocara catiToxascaris leoninaUncinaria stenocephalaAncylostoma caninumTrichuris vulpisEchinococcus granulosusEchinococcus multilocularisDipylidium caninumTaenia spp., Multiceps multicepsMesocestoides spp.

Hlavní vlastnosti

 • účinná proti širokému spektru parazitů
 • vhodné k pravidelnému odčervení koček a psů
 • pasta umožňuje velmi přesné dávkování

Dávkování

 • Kočka: 0,5 ml pasty na 0,5-2 kg živé hmotnosti. 1 ml pasty na 2,1-5 kg živé hmotnosti.
 • Pes: 0,5 ml pasty na 0,5-2 kg živé hmotnosti. 1 ml pasty na 2,1-5 kg živé hmotnosti. Dále 1 ml pasty na každých 5 kg živé hmotnosti.

Aplikátor přípravku nastavte na vypočítanou dávku dle výše uvedeného schématu. Ujistěte se, že zvíře nemá v tlamě zbytky potravy a pomocí aplikátoru naneste pastu na kořen jazyka. Poté na několik vteřin zvedněte hlavu zvířete a ujistěte se, že dávku spolklo. Dávka se podává jednorázově. Nepodávejte současně s mléčnou potravou.

Odčervení mláďat

U mláďat se doporučuje preventivně odčervovat od 3. do 12. týdne stáří jednorázově v intervalu 3 týdnů a pak pravidelně každé 3 měsíce.


Složení

1 ml pasty obsahuje: Fenbendazolum 75 mg. Pyranteli embonas 72 mg. Praziquantelum 25 mg. Pomocné látky: Butylhydroxyanisol (E 320) – 0,2 mg. Sukralosa. Koloidní bezvodý oxid křemičitý. Dimetikon.


Upozornění

 • Nepodávat současně s přípravky na bázi piperazinu, případně jinými antiparazitiky. Nepoužívat v případě přecitlivělosti na léčivé látky, nebo na některou z pomocných látek. Případné nežádoucí účinky je nutno konzultovat s veterinárním lékařem.
 • Přípravek může způsobit ospalost zvířete.
 • U březích fen je třeba přesně dodržovat dávkování.
 • Přípravek se nesmí aplikovat zvířatům, která projevují příznaky jiného než střevního parazitárního onemocnění.
 • Při nakládání s veterinárním léčivým přípravkem (zejména ve velkochovech) by se měly používat ochranné gumové nebo latexové rukavice. V průběhu aplikace nekuřte, nejezte a nepijte. Po použití přípravku si umyjte ruce vodou a mýdlem.
 • Přípravek může způsobit podráždění kůže a očí. Zabraňte kontaktu přípravku s pokožkou a očima. V případě náhodného potřísnění opláchněte zasažené místo proudem čisté vody. V případě náhodného pozření nebo zasažení očí vyhledejte ihned lékařskou pomoc a ukažte příbalovou informaci nebo etiketu praktickému lékaři.

VETERINÁRNÍ LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI. POUZE PRO ZVÍŘATA.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.