844 909 909|info@drmax.cz

Nakupujete na Vánoce? Přečtěte si o Garanci doručení do Vánoc

Candibene 1% spray  drm.spr.sol.1x40ml

Candibene 1% spray drm.spr.sol.1x40ml

50002013
Registrovaný léčivý přípravek
Více o legislativě
103 Kč

Candibene 1% spray je určen pro kožní podání. Používá se lokálně při infekcích kůže způsobených kvasinkami a plísněmi, především infekce nohou, kůže a kožních řas.

Podrobné informace o produktu

Candibene1% spray je určen k lokální léčbě kožních infekcí (kožní mykózy) vyvolaných choroboplodnými houbami, kvasinkami a plísněmi. Nejčastěji se používá u mykózy nohou, kůže a kožních řas. Kožní mykózy se projevují zčervenáním, svěděním, olupováním kůže a může dojít i k bolestivým prasklinám. Jako doplňkovou léčbu lze přípravek použít i u mykózy nehtů. Kožní sprej Candibene1% spray je určen pro dospělé, dospívající a děti od 2 let. U dětí má o použití přípravku rozhodnout lékař a léčba má probíhat pod jeho dohledem.

Jak se přípravek Candibene 1% spray používá:

Doporučená dávka přípravku je 1-2 vstřiky 2-3x denně v tenké vrstvě na postižená místa dostatečně dlouhou dobu (1-4 týdny, při postižení nehtů až 3 měsíce). Pokud se příznaky onemocnění nezlepší do 14 dnů, poraďte se o dalším používání s lékařem.

Složení:

Léčivou látkou je clotrimazolum 10 mg (1 %) v 1 ml roztoku.

Pomocnými látkami jsou oktyldodekanol, benzylalkohol, makrogol 400, propylenglykol, isopropylalkohol, dihydrát natrium-citrátu, čištěná voda.

Upozornění:

Přípravek Candibene 1% spray obsahuje propylenglykol, který může způsobit podráždění kůže. Obsažený isopropylalkohol a propylenglykol mohou na barevných předmětech (koberec nebo oblečení) vytvořit světlé skvrny. 

 

 

Příbalový leták

Parametry produktu

Značka Candibene SUKL název CANDIBENE 1% SPRAY
Způsob užití Vnější Pro koho Od 12 let
Farmakoterapeutická skupina antimykotika SUKL kód 62864
EAN 900902

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.