516 770 100 | info@drmax.cz | O nás

Candibene krém 20 g

Candibene krém 20 g

Candibene krém 20 g

50002016
Registrovaný léčivý přípravek: Více o legislativě
49 Kč
Skladem na e-shopu

Candibene krém se používá k léčbě kožních mykóz (hlavně mykóz nohou, kůže a kožních řas, doplňková léčba mykózy nehtů), povrchových kandidóz a pityriasis versicolor u dospělých, dospívajících a dětí od 2 let.

Podrobné informace o produktu

Candibene antimykotický krém se používá k místní léčbě infekcí kůže (kožní mykózy) způsobených choroboplodnými houbami. Jedná se hlavně o mykózy nohou, kůže a kožních řas, povrchové kvasinkové infekce (kožní kandidózy) a onemocnění zvané pytiriasis versicolor. Rovněž se používá jako doplňková léčba u mykózy nehtů.

Mykózy nohou, kůže a kožních řas a povrchové kandidózy (nejčastější výskyt v místech snadné zapářky) se projevují zčervenáním, svěděním a olupováním kůže s nepříjemným zápachem, případně dochází k bolestivým prasklinám kůže (hlavně na nohou).

Mykóza nehtů se projevuje změnou tvaru, barvy a struktury nehtu ( zesílení, ztráta lesku, deformace).

Dávkování:

Dospělí, dospívající a děti od 2 let aplikují přípravek 2-3x denně v tenké vrstvě na postižená místa (před aplikací je třeba postižená místa opatrně umýt a osušit). Aby byla léčba Candibene krémem úspěšná, je důležité aplikovat pravidelně a dostatečně dlouho. Je naprosto nezbytné pokračovat v léčbě ještě 1-2 týdny po vymizení příznaků onemocnění (zabránění opakování nákazy). Pokud nedojde do 14 dnů ke zlepšení příznaků, nebo dojde ke zhoršení, je nutné se poradit s lékařem. Bez porady s lékařem neužívat přípravek déle než 4 týdny.

Složení:

Léčivou látkou je clotrimazolum 10 mg (1%) v 1 g krému.

Pomocnými látkami jsou sorbitan-stearát, polysorbát 60, cetyl-palmitát, cetylstearylalkohol, oktyldodekanol, benzylalkohol a čištěná voda.

 

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Kategorie produktu

Parametry

Značka Candibene
SUKL název CANDIBENE 10MG/G CRM 20G
Farmakoterapeutická skupina antimykotika
Forma Krém
Věk dítěte od 2 let
SUKL kód 59185
EAN 901489

Přílohy

Příbalová informace PDF

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.