Registrovaný léčivý přípravek

Candibene krém 20 g

Značka: CANDIBENE

Candibene krém se používá k léčbě kožních mykóz (hlavně mykóz nohou, kůže a kožních řas, doplňková léčba mykózy nehtů), povrchových kandidóz a pityriasis versicolor u dospělých, dospívajících a dětí od 2 let.

99
Doprava zdarma při nákupu nad 1 500 Kč. Limit pro přihlášené je 399 Kč.

O produktu: Candibene krém 20 g

50002016

Úvod

Candibene antimykotický krém se používá k místní léčbě infekcí kůže (kožní mykózy) způsobených choroboplodnými houbami. Jedná se hlavně o mykózy nohou, kůže a kožních řas, povrchové kvasinkové infekce (kožní kandidózy) a onemocnění zvané pytiriasis versicolor. Rovněž se používá jako doplňková léčba u mykózy nehtů.

Mykózy nohou, kůže a kožních řas a povrchové kandidózy (nejčastější výskyt v místech snadné zapářky) se projevují zčervenáním, svěděním a olupováním kůže s nepříjemným zápachem, případně dochází k bolestivým prasklinám kůže (hlavně na nohou).

Mykóza nehtů se projevuje změnou tvaru, barvy a struktury nehtu ( zesílení, ztráta lesku, deformace).


Dávkování

Dospělí, dospívající a děti od 2 let aplikují přípravek 2-3x denně v tenké vrstvě na postižená místa (před aplikací je třeba postižená místa opatrně umýt a osušit). Aby byla léčba Candibene krémem úspěšná, je důležité aplikovat pravidelně a dostatečně dlouho. Je naprosto nezbytné pokračovat v léčbě ještě 1-2 týdny po vymizení příznaků onemocnění (zabránění opakování nákazy). Pokud nedojde do 14 dnů ke zlepšení příznaků, nebo dojde ke zhoršení, je nutné se poradit s lékařem. Bez porady s lékařem neužívat přípravek déle než 4 týdny.


Složení

Léčivou látkou je clotrimazolum 10 mg (1%) v 1 g krému.

Pomocnými látkami jsou sorbitan-stearát, polysorbát 60, cetyl-palmitát, cetylstearylalkohol, oktyldodekanol, benzylalkohol a čištěná voda.


Upozornění

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.